آرامکو و پتروناس در یک قدمی دریافت ۸ میلیارد دلار وام

توریست مالزی – شرکت نفت عربستان سعودی و شرکت نفتی دولتی پتروناس به تهیه هشت میلیارد دلار وام برای فاینانس ساخت پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی در مالزی نزدیک شدند....


توریست مالزی – شرکت نفت عربستان سعودی و شرکت نفتی دولتی پتروناس به تهیه هشت میلیارد دلار وام برای فاینانس ساخت پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی در مالزی نزدیک شدند.
به گزارش ایسنا، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند آرامکو و پتروناس ممکن است تا اوایل ماه آینده توافق وام را امضا کنند. بانک‌های “بی ان پی پاریبا”، “اچ اس بی سی هولدینگز” و “توکیو میتسوبیشی” در میان وام دهندگانی هستند که برای فراهم کردن این فاینانس موافقت کرده‌اند.

این مجتمع بخشی از یک پروژه ۲۷ میلیارد دلاری معروف به توسعه پالایشگاه و پتروشیمی یکپارچه یا “رپید” در ایالت جنوبی “جوهور” مالزی است که قرار است در سال ۲۰۱۹ تولیدش را آغاز کند. آرامکو فوریه سال گذشته در راستای دفاع از عنوان خود به عنوان بزرگترین صادرکننده جهان و مقابله با رقیبانش در آسیا، موافقت کرد ۷ میلیارد دلار برای نیمی از پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی سرمایه‌گذاری کند. پروژه “رپید” شامل یک پالایشگاه به ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود که می‌تواند سوخت‌هایی مطابق با استانداردهای یورو ۵ تولید کرده و همچنین خوراک کارخانه پتروشیمی مجاور را تامین کند.

این قرارداد برای آرامکو بخشی از استراتژی بلندمدت سرمایه‌گذاری در پالایش برای کمک به تضمین تقاضا برای نفت خود است. این شرکت سعودی در بحبوحه رقابت از سوی تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا، برای سهم بازار جهانی نبرد می‌کند.پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت + نه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!