آغاز قرنطینه مالزی: تعطیلی بخش‌های دولتی و خصوصی

توریست مالزی – نخست وزیر مالزی آغاز اجرای قرنطینه را در سراسر کشور اعلام کرد که بر اساس آن از روز چهارشنبه بسیاری از فعالیت‌ها از جمله فعالیت‌های مذهبی،...
توریست مالزی – نخست وزیر مالزی آغاز اجرای قرنطینه را در سراسر کشور اعلام کرد که بر اساس آن از روز چهارشنبه بسیاری از فعالیت‌ها از جمله فعالیت‌های مذهبی، اجتماعی ورزشی و فرهنگی ممنوع خواهد شد.

به گزارش BFM محی‌الدین، نخست وزیر مالزی اعلام کرد: همه عبادتگاه‌ها و مراکز تجاری و اداری باید تعطیل شوند، به جز سوپرمارکت‌ها و مرازک خدمات ضروری. دولت یقین خواهد یافت که مواد غذایی، نیازمندی‌های بهداشتی از جمله ماسک در دسترس همگان قرار خواهد داشت.

وی افزود: خروج همه اتباع مالزی از کشور ممنوع خواهد بود و مالزیایی‌هایی که به مالزی بازمی‌گردند، در قرنطینه ۱۴ روزه قرار خواهند گرفت. گردشگران خارجی نیز اجازه ورود به مالزی را نخواهند داشت.

کلیه مهدهای کودک ، مدارس دولتی و خصوصی، در همه مقاطع تعطیل خواهند بود. این تعطیلی شامل مدارس بین المللی نیز می‌شود. فقط خدمات ضروری مانند آب، برق، انرژی، ارتباطات، رادیو و تلویزیون، پست، حمل و نقل، آبیاری، نفت، گاز، شرکت‌های پخش، امور مالی، بانک‌ها، مراکز بهداشتی، داروخانه‌ها، آتش‌نشانی، زندان، بنادر، فرودگاه‌ها، مراکز ایمنی، وزارت دفاع، مراکز نظافتی و بخش‌هایی از خرده فروشی باز خواهند بود.

نخست وزیر مالزی تاکید کرد: از شهروندان درخواست می‌کنم از دستورات پیروی کنند و آرامش خود را نیز حفظ نمایند. یک شورای امنیت ملی ویژه که من ریاست آن را به عهده دارم، هر روز شرایط جامعه را بررسی می‌کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 + 18 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!