آمریکا کارمندان بیشتری را به خاطر بیماری مرموز از چین خارج کرد

توریست مالزی – آمریکا شمار دیگری از کارمندان سفارت و کنسول‌گری خود در چین را به دلیل نگرانی از ابتلای آنها به یک بیماری مرموز از این کشور خارج...

توریست مالزی – آمریکا شمار دیگری از کارمندان سفارت و کنسول‌گری خود در چین را به دلیل نگرانی از ابتلای آنها به یک بیماری مرموز از این کشور خارج کرده است. بیماری مشابهی سال پیش ٢۴ نفر از کارکنان سفارت آمریکا در کوبا را هم پس از “ناراحتی‌های شنوایی” مشابه دچار آسیب مغزی شدند.


به گزارش بی بی سی، این رویدادها باعث بروز نگرانی‌هایی شده که یک دولت یا سازمان ممکن است با نوع جدیدی از جنگ‌افزار صوتی، آمریکائیان را هدف قرار داده باشد. خروج کارمندان سفارت آمریکا از چین همزمان با تنش در روابط میان دو کشور و احتمال بروز جنگ تجاری صورت گرفته است. کارمندان کنسولگری آمریکا در گوانگ‌ژو در جنوب چین از شنیدن صداهای عجیب و غریب شکایت داشتند و اوائل ماه جاری وزارت خارجه آمریکا از کارکنان سفارت خود در چین خواست اگر دچار مشکلات غیرعادی بینایی و شنوایی شدند سریعا خبر بدهند.

در سایت سفارت و کنسولگری‌های آمریکا هم هشدار داده شده که اگر آمریکائیان در سفر به چین “تجربه شنیداری و دیداری غیرعادی -صداهای غیر عادی و نویزهای پر سر و صدا- داشتند، تلاش نکنند منبع آن را بیابند” و در عوض به محلی بروند که این سر و صداها آنجا شنیده نمی‌شود. یکی از کارمندان سفارت آمریکا در حین کار در کنسولگری آمریکا در گوانگ‌ژو در جنوب چین دچار آسیب خفیف مغزی شده است، مشابه آسیبی مغزی کارمندان سفارت آمریکا در کوبا.

آمریکا گروهی را برای بررسی مسئله به گوانگ‌ژو فرستاده است. آمریکا کوبا را در این زمینه این حملات مقصر ندانسته و کوبا نیز هر گونه دخالت خود را تکذیب کرده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 + 8 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^