آیا با ازدواج در تایلند می توان اقامت گرفت؟

توریست مالزی – سرزمین تایلند به سبب موقعیت جغرافیایی خود، خواستگاه معابد و سواحل متعددی است . کشور تایلند در سال های اخیر در زمینه گردشگری پیشرفت های بسیاری...
توریست مالزی – سرزمین تایلند به سبب موقعیت جغرافیایی خود، خواستگاه معابد و سواحل متعددی است .

کشور تایلند در سال های اخیر در زمینه گردشگری پیشرفت های بسیاری داشته و نظر افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است، سالانه میلیون ها گردشگر برای بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور زیبا، را در برنامه سفر خود قرار می دهند. پیشرفت چشم گیر این کشور سبب شده که افراد بسیاری به فکر مهاجرت به تایلند و گرفتن اقامت دائم آن از روش های مختلف باشند.

اگر قصد مهاجرت و اقامت دائم در تایلند را دارید لازم است بدانید که این کشور به افراد خارجی که با دختران تایلندی ازدواج می کنند اقامت نمی دهد و باید این فکر را از سرتان بیرون کرده و به فکر راه های دیگری برای دریافت اقامت تایلند باشید.

اما اگر با دختری اهل تایلند ازدواج کنید، دولت این کشور به شما ویزای ازدواج می دهد، مدت زمان اعتبار این ویزا یک سال بوده و پس از گذشت یک سال برای تمدید آن نیاز است که اثبات کنید همچنان با همسرتان زندگی می کنید و اگر موفق به اثبات نشوید ویزای شما باطل می گردد. افرادی که قصد مهاجرت به تایلند از این طریق را دارند باید بدانند که با ویزای ازدواج، اجازه کار در تایلند به آن ها داده نمی شود.

همچنین برای دریافت ویزای ازدواج لازم است که در مکانی دولتی یا شهرداری، ازدواج کنید و وضعیت مالی همسرتان اهمیت بسیار بالایی در دریافت ویزا دارد، اگر مدت زمانی طولانی را با همسر تایلندی خود زندگی کنید شرایط برای دریافت اقامت دائم آسان تر می شود.

شرایط و رسوم ازدواج در تایلند
از مرسوم ترین شرایط ازدواج در تایلند آن است که داماد باید هزینه ای را به خانواده عروس برای بزرگ کردن او پرداخت کند، همچنین عروس در مراسم عروسی برای اثبات علاقه خود باید وارد آب رودخانه ای جاری شود، زیرا مردم تایلند بر این باورند که با این کار روح دختر پاک می شود. برای ازدواج در این کشور باید دوران تحصیلی شما پایان یافته باشد و پس از آن به خاستگاری فرد مورد نظرتان بروید.

مراحل ازدواج یک فرد خارجی در این کشور به شرح زیر است:
مراجعه به سفارت جهت تایید مدارک و اثبات آن که مجرد هستید.
ترجمه مدارک ازدواج به تایلندی.
تایید مدارک شما توسط کنسولگری تایلند.

منبع: شما نیوز

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 + هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!