آیا شبکه های اجتماعی اندونزی در روزهای شیوع کرونا به نژادپرستی دامن می زنند؟

توریست مالزی – با گسترش ویروس کرونا در اندونزی ، ترس از جامعه اقلیت چینی در این کشور روز به روز افزایش می یابد و به نظر می رسد...
توریست مالزی – با گسترش ویروس کرونا در اندونزی ، ترس از جامعه اقلیت چینی در این کشور روز به روز افزایش می یابد و به نظر می رسد بخشی از این هراس ناشی از تبلیغات منفی علیه چینی ها در فضای مجازی است. تبلیغاتی که به نظر می رسد لحظه به لحظه رو به افزایش است.

به گزارش انتخاب، بدون هیچ اغراقی کاملا مشخص است که در اندونزی احساسات ضد چینی رو به افزایش است. درواقع بخشی از نگرانی دولت این روزها معطوف به سیستم مراقبت های بهداشتی و بخشی دیگر معطوف احساسات ضد چینی متعددی است که ممکن است مردم را درگیر کند.

اندرا صاحب یک کسب و کار فروش چای چینی در اندونزی می گوید:« تصویری که از چینی ها در شبکه های اجتماعی از سوی اهالی اندونزی ترسیم می شود ترسناک است. اکثر این احساسات در برنامه هایی مانند اینستاگرام منتشر می شودو مردم برای اخراج کارگران چینی در اندونزی کمپین هایی تشکیل می دهند. آن ها معتقدند حضور ما به بحران سلامتی منجر می شود. این چیزی است که ما واقعاً از آن می ترسیم. نفرت پراکنی مجازی علیه چینی ها می تواند منجر به مسائلی جدی در دنیای واقعی شود.»

حملات نژادپرستانه و تبعیض علیه چینی ها از زمان کشف کرونا در شهر ووهان در دسامبر ۲۰۱۹ افزایش یافته است ، اما با توجه به دشمنی های تاریخی، به خصوص در اندونزی این موضوع نگران کننده است. به نظر می رسد فضای مجازی به بزرگ ترین مکان برای حمله به چینی ها تبدیل شده است. اما اگر دولت اندونزی کنترلی روی محتواهای شبکه های اجتماعی نداشته باشد می توان انتظار برخی اتفاقات جدی را داشت.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 + بیست =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!