اجرای برنامه گروه موسیقی کیمیا در مالزی

توریست مالزی – گروه موسیقی «کیمیا» اعزامی از کشورمان به مناسبت سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، در مالزی به اجرای برنامه پرداخت.  به گزارش  ایرنا،  همزمان با ایام دهه  فجر،...


توریست مالزی – گروه موسیقی «کیمیا» اعزامی از کشورمان به مناسبت سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، در مالزی به اجرای برنامه پرداخت. به گزارش  ایرنا،  همزمان با ایام دهه  فجر، با حضور مرضیه افخم، سفیر و علی محمد سابقی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی، کارکنان نهادهای ایرانی و گروهی از ایرانیان مقیم مالزی، هنرمندان شرکت کننده در جشنواره مشترک کودکان ایران و مالزی در محل سالن فرهنگی MCA برگزار شد

در این مراسم که توسط رایزنی فرهنگی ایران برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان به تشریح دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پرداختند.

سابقی در سخنانی، گفت: در ادبیات کهن ایران عدد چهل و چهل سالگی از جایگاه والایی برخوردار است و چله نشینی عرفا به معنای رسیدن به بلوغ سیر و سلوک و لقاء الله شمرده می‌شود. به عبارت دیگر چهل سالگی با بلوغ و پختگی همراه است؛ اینک انقلاب اسلامی ایران با پشت سر گذاشتن دوران‌های سخت و پُر تنش با صلابت تمام به چهل سالگی و پختگی و بلوغ در زمینه‌های مختلف پا گذاشته است.

سپس، خانم افخم در سخنان خود، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ورود به چهل سالگی انقلاب گفت: از ابتدای آغاز انقلاب اسلامی همیشه «وحدت و همدلی» رمز پیروزی، ماندگاری و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران بوده است. سفیر کشورمان در مالزی همچنین، اشاره کوتاهی به رویکرد سیاست خارجی کشور پس از انقلاب کرد.

پایان بخش این مراسم اجرای برنامه هنری توسط گروه موسیقی «کیمیا» به سرپرستی زکی‌زاده بود که از سوی اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانبان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای همین مناسبت به کوالالامپور اعزام شده‌اند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

شانزده − ده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!