اجرای پروژه مشترک پژوهشگاه مواد و انرژی با دانشگاه UM مالزی

توریست مالزی – پروژه مشترک بین­ المللی در زمینه مطالعه تطبیقی آلاینده ­های هوا در شهرهای کوالالامپور و تهران برای اولین بار در ایران و با همکاری دانشگاه UM...
توریست مالزی – پروژه مشترک بین­ المللی در زمینه مطالعه تطبیقی آلاینده ­های هوا در شهرهای کوالالامپور و تهران برای اولین بار در ایران و با همکاری دانشگاه UM کشور مالزی و این پژوهشگاه تصویب شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر فرح­ سادات هالک عضو هیات علمی پژوهشکده انرژی این پژوهشگاه و مجری پروژه گفت: این پروژه مشترک، به­ دنبال امضای تفاهم­ نامه پژوهشی بین المللی مابین پژوهشگاه مواد وانرژی و دانشگاه مالایا ( UM) کشور مالزی، در خصوص مطالعه تطبیقی آلاینده­ های هوا تصویب شد.
وی با اشاره به اینکه شهر کولالامپور پایتخت کشور مالزی، همانند بسیاری از کلان شهرها، از آلاینده­ های مختلف رنج می­برد، افزود: این مطالعه تطبیقی آلاینده ­های هوا برای اولین بار در ایران و با توجه به اینکه منشا آلاینده­ های هوا در کوالالامپور و تهران متفاوت است، انجام می­ شود.
وی اظهار داشت: این پروژه، ضمن پایش آلاینده ­ها در دو فصل گرم و سرد در تهران و کوالالامپور، به بررسی منشاء آلاینده ­ها در هر دو شهر و مدل­ سازی آنها می­ پردازد.
هالک یادآور شد: آلودگی هوای مالزی ریشه در آتش ­سوزی جنگل‌های سوماترای اندونزی دارد که وسعت و شدت این آلاینده­ ها در مالزی رو به افزایش است.
دانشگاه مالایا مالزی (UM) در سال ۱۹۳۴ تأسیس شده و از مهم­ترین دانشگاه­ های مالزی می­ باشد و هر ساله نام دانشگاه UM مالزی در لیست معتبرترین دانشگاه­ های دنیا قرار دارد. این دانشگاه بیش از ۱۷ هزار دانشجو دارد که ۲۳ درصد از آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می­ دهند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!