احیای صنعت فولاد مالزی در بخش محصولات تخت

توریست مالزی – کره جنوبی،تایوان و ویتنام نیز تمایل زیادی به صادرات کلاف ورق گرم به مالزی دارند. علت تمایل کشورهای آسیایی به حضور در بازار مالزی قیمت پایین...
توریست مالزی – کره جنوبی،تایوان و ویتنام نیز تمایل زیادی به صادرات کلاف ورق گرم به مالزی دارند. علت تمایل کشورهای آسیایی به حضور در بازار مالزی قیمت پایین تر کلاف ورق گرم در این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر منطقه مانند ویتنام می‌باشد.
به گزارش نرخ باکس، در سالهای گذشته تولید محصولات تخت فولادی در مالزی با تعطیل شدن تنها خط تولید این نوع محصولات به شرایط نامطلوبی قدم گذاشت. به تازگی تولیدکننده بزرگ محصولات طویل این کشور برنامه خود برای خرید مگا استیل که تولید کننده کلاف ورق گرم است و چندی پیش فعالیت آن متوقف شده بود، خبر داده است. ظرفیت این کارخانه ۳/۲ میلیون تن کلاف ورق گرم و ۰/۷ میلیون تن کلاف ورق سرد است و احتمالاً سال آینده راه‎اندازی خواهد شد.
در نتیجه وابستگی مالزی به واردات کاهش خواهد یافت. سال ۲۰۱۷ مالزی ۲/۲ میلیون تن کلاف ورق گرم وارد کرد که به طور عمده از ژاپن تامین شد.
به گفته منابع داخلی اختلاف قیمت کلاف ورق گرم در بازار مالزی با ویتنام بین ۳۰ تا ۴۰ دلار بر تن می‌باشد. واردات کلاف ورق سرد مالزی نیز در سال گذشته ۱/۲ میلیون تن و ۳۲ درصد بالاتر از تولید داخلی این محصول بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

نوزده − دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!