اریکا، ربات ژاپنی گوینده اخبار تلویزیون می‌شود + فیلم

توریست مالزی – اریکا ظاهر یک دختر ۲۳ ساله را دارد و پوست صورت، حالت چشم‌ها و چهره‌اش مانند انسان‌هاست. او لهجه بریتانیایی دارد و به سوال‌ها با حالتی...



توریست مالزی – اریکا ظاهر یک دختر ۲۳ ساله را دارد و پوست صورت، حالت چشم‌ها و چهره‌اش مانند انسان‌هاست. او لهجه بریتانیایی دارد و به سوال‌ها با حالتی طبیعی و آرام پاسخ می‌دهد.








به گزارش یورونیوز، اریکا که در تقلید حالت چهره و حرکات، بسیار به انسان شبیه است، در دانشگاه اوزاکا ساخته شده است. هیروشی ایشی‌گورو، سازنده و پدر این ربات عجیب به رسانه‌ها گفته بود که اریکا در اوایل سال ۲۰۱۸ اولین برنامه تلویزیونی خود را آغاز خواهد کرد. بر اساس آخرین گزارش‌ها این ربات انسان‌نما در ماه آوریل به عنوان گوینده خبر مشغول به‌کار می‌شود. این ربات ژاپنی حتی می‌تواند میان صحبت‌هایش از کنایه و جوک استفاده کند.

اریکا نمی‌تواند در اطراف یک اتاق به تنهایی راه برود اما قادر است که پشت میز بنشیند و سر، گردن و شانه‌هایش را حرکت دهد. ۱۴ حس‌گر قوی این ربات او را قادر به تشخیص جهت صدا و چهره افراد می‌کند. خود اریکا در مصاحبه‌ای رادیویی-تلویزیونی گفته بود که حافظه بلند مدتش هنوز کامل نیست اما حافظه کوتاه مدتش در تشخیص صدا و چهره به خوبی عمل می‌کند.

ایشی‌گورو که خود را پدر اریکا نیز معرفی می‌کند، معتقد است که ربات ساخت او به زودی می‌تواند حتی «آگاهی مستقل» داشته باشد.  شغل اریکا نیز برای یک ربات چندان سخت نیست. تنها کاری که باید انجام دهد این است که روی صندلی گوینده بنشیند و بدون غلط از روی متن خبر بخواند!






پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده + 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!