استارباکس استفاده از نی‌های پلاستیکی را متوقف می‌کند

توریست مالزی – استارباکس قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ استفاده از نی‌های پلاستیکی را متوقف کند. مک‌دونالد نیز اعلام کرده از سال ۲۰۲۵ برای لیوان‌های نوشیدنی و بسته‌بندی محصولات...
توریست مالزی – استارباکس قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ استفاده از نی‌های پلاستیکی را متوقف کند. مک‌دونالد نیز اعلام کرده از سال ۲۰۲۵ برای لیوان‌های نوشیدنی و بسته‌بندی محصولات خود از موادی استفاده خواهد کرد که به محیط ‌زیست آسیب نخواهند زد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هم‌زمان با افزایش درخواست‌ها برای کاهش زباله‌های پلاستیکی در جهان، استارباکس نخستین شرکت بزرگی است که استفاده از نی پلاستیکی را متوقف خواهد کرد. یک هفته پس از آنکه استارباکس در زادگاه خود، شهر سیاتل آمریکا، اعلام کرد که استفاده از نی‌ها و قاشق‌های پلاستیکی برای نوشیدنی را متوقف خواهد کرد، این شرکت گفته است که تا سال ۲۰۲۰ نی‌ها و درهای پلاستیکی لیوان‌های نوشیدنی را نیز با مواد قابل بازیافت مثل کاغذ جایگزین خواهد کرد.
از سوی دیگر مک‌دونالد نیز اعلام کرده است، از سال ۲۰۲۵ برای لیوان‌های نوشیدنی و بسته‌بندی محصولات خود از موادی استفاده خواهد کرد که به محیط ‌زیست آسیب نزنند. شرکت‌های بزرگ در عین حال از طولانی بودن روند این تغییرات ابراز تاسف کرده‌اند، اما می‌گویند، چاره‌ای جز این ندارند، چرا که باید به میزان کافی به مواد جایگزین دسترسی داشته باشند. کمیسیون اتحادیه اروپا پیش از این اعلام کرده بود، باید استفاده از ظروف پلاستیکی، نی‌های‌‌ پلاستیکی مخصوص نوشیدنی‌، گوش‌ پاک‌کن‌‌ها و میله‌های پلاستیکی نگهدارنده بادکنک در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ممنوع شود.
کمیسیون اتحادیه اروپا گفته بود، در سراسر اروپا سالانه حدود ۲۶ میلیون تن پسماند پلاستیکی به محیط زیست افزوده می‌شود. نزدیک به ۳۰ درصد از این پسماندها وارد چرخه بازیافت می‌شوند. ۷۰ درصد باقیمانده زباله‌هایی‌اند که یا باید وارد محل دفن زباله‌ها شوند یا سوزانده می‌‌شوند و یا در محیط زیست باقی می‌مانند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت + هفده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!