استقبال گسترده ایرانی‌ها و مالزیایی‌ها از جشنواره سینمای ایران

توریست مالزی – جشنواره سینمای ایران که در پنجم مارس در کوالالامپور گشایش یافت، با استقبال گسترده ایرانی‌های مقیم مالزی و همچنین مالزیایی‌ها روبرو شده است. استقبال در حدی...
توریست مالزی – جشنواره سینمای ایران که در پنجم مارس در کوالالامپور گشایش یافت، با استقبال گسترده ایرانی‌های مقیم مالزی و همچنین مالزیایی‌ها روبرو شده است.

استقبال در حدی است که بلیت‌های هر دو سینمای جشنواره یعنی میدولی و پاویلیون برای همه فیلم‌ها به اتمام رسیده و باجه‌های فروش بلیط همچنان با مراجعه‌کنندگان روبرو هستند.

از سوی دیگر، کارگاه آموزشی یک‌روزه که با همکاری دانشگاه هنر آسوارا این کشور برگزار شد نیز با استقبال دانشجویان و سینمادوستان مالزی روبرو شد. پوران درخشنده و مریلا زارعی با حضور در این کارگاه به تشریح تجربیات و دانسته‌های خود در حوزه سینما پرداختند و به پرسش‌های حاضرین پاسخ گفتند.

 

همچنین در این کارگاه فیلم شیار ۱۴۳ که مریلا زارعی در آن نقش اول را دارد، به نمایش گذاشته شد و بازیگر نقش اول فیلم ضمن تشریح نقش خود به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد. در پایان این کارگاه آموزشی نیز از سوی رایزنی فرهنگی ایران و دانشگاه آسوارا گواهینامه حضور به شرکت کنندگان اعطا شد.
علی محمد سابقی رایزن فرهنگی ایران در مالزی ،در ابتدای این کارگاه پیرامون جایگاه صنعت سینمای کشورمان در عرصه های بین المللی و همچنین ویژگی‌های سینمای ایران و نقش زنان به عنوان کارگردان، نویسنده، بازیگر و تماشاگر فیلم‌های ایرانی سخنرانی کرد.
محمد ریزو جوهری رئیس دانشگاه آسوارا نیزدر سخنانی از رایزنی فرهنگی بخاطر همکاری با این دانشگاه در برگزاری کارگاه آموزشی قدردانی و اظهار امیدواری کرد ارتباط بین سینماگران ایرانی و مالزیایی گسترش یافته و در زمینه های مختلف از جمله تولید مشترک فیلم با هم همکاری داشته باشند.
نخستین جشنواره آثار و تولیدات سینمایی ایران به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی دوشنبه شب با اکران فیلم ‘زیرسقف دودی’با استقبال گسترده علاقه مندان به فرهنگ و تمدن ایرانی در سالن سینمای گلدن اسکرین پاویلیون کوالالامپور آغاز به کار کرد.
قرار است در این حشنواره ۶ فیلم زیرسقف دودی به کارگردانی( پوران درخشنده) ، طعم شیرین خیال ( کمال تبریزی) ، رخ دیوانه (ابوالحسن داودی)، ملکه (محمدعلی باشه آهنگر)، آتش بس ۲ (تهمینه میلانی) و کفش هایم کو(کیومرث پوراحمد) در روزهای ۱۶ تا ۲۶ اسفند ماه به مدت ۱۱ روز در سه شهر مالزی اکران شود.
این فیلم ها در سالنهای سینمایی شهرهای کوالالامپور، پیننگ و جوهور بارو مالزی به مدت ۱۱ شب به صورت رایگان به روی پرده می روند.
در طول برگزاری جشنواره فیلم ایران در مالزی، دو گروه از کارگردانان و بازیگران مطرح سینمای ایران حضور خواهند داشت.
در گروه اول ‘پوران درخشنده کارگردان’ و مریلا زارعی بازیگر فیلم ‘زیر سقف دودی’ برای بخش اول جشنواره که درکوالالامپور در حال برگزاری است درمالزی حضور دارند.
قرار است ‘ابوالحسن داوودی’ کارگردان فیلم رخ دیوانه و’آزیتا حاجیان’ بازیگر تعداد زیادی از فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی نیز در گروه دوم برای حضور در بخش دوم جشنواره در شهرهای پیننگ و جوهور، به مالزی سفرکنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 + دوازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^