استوری های اینستاگرام پس از ۲۴ ساعت ناپدید نمی شوند بلکه بی اجازه کاربران ذخیره و رصد می شوند

توریست مالزی – اگر تصور می کنید استوری های شما پس از بیست و چهار ساعت واقعا از بین می روند سخت در اشتباهید. درواقع استوری های شما در...
توریست مالزی – اگر تصور می کنید استوری های شما پس از بیست و چهار ساعت واقعا از بین می روند سخت در اشتباهید. درواقع استوری های شما در یک پایگاه داده ناشناس ذخیره می شود.
به گزارش انتخاب، به نظر می رسد یک شرکت بازاریابی بدون هیاهو در حال سوء استفاده از اطلاعات کاربران است. آن هم اطلاعاتی که کاربران تصور می کنند پس از مدتی مشخص محو می شود.
بیزینس اینسایدر در بررسی های خود کشف کرده که استوری ها از آن چه کاربران تصور می کنند پایدار تر هستند و بدون اجازه کاربران در یک شرکت وابسته به فیس بوک ذخیره می شوند. درواقع بیزینس اینساید کشف کرد که شرکتی که احتمالاً هرگز از آن نشنیده اید، بی سر و صدا داده های میلیون ها کاربر اینستاگرام، از جمله داده های استوری های آنان را ضبط کرده است. این مکاشفه یادآوری می کند که تمام داده هایی که شما استوری می کنید می تواند توسط غریبه ها رصد شود.

دقیقا چه اتفاقی افتاده؟
Hyp3r ، یک شرکت بازاریابی از سانفرانسیسکو است که به طور غیرقانونی داده ها را از برنامه و وب سایت متعلق به فیسبوک در مورد کاربران رصد می کند. این امکان نه تنها داده های تصویری، بلکه موقعیت مکانی و داده های بسیار شخصی کاربران را شامل می شود. این حتی شامل استوری های اینستاگرام است. این در حالی است که به نظر می رسد استوری های اینستاگرام باید هر بیست و چهار ساعت یکبار پاک شوند. اما این اتفاق رخ نمی دهد و داده ها بی اجازه ثبت می شوند.
استوری های اینستاگرام پس از ۲۴ ساعت ناپدید نمی شوند بلکه بی اجازه کاربران ذخیره و رصد می شوند

چقدر نگران باشیم؟
یک خبر خوب داریم و یک خبر بد. خبر خوب این که همه استوری ها رصد نمی شوند. اما خبر بد این که اغلب استوری های تگ دار شامل رصد و ذخیره سازی می شوند. برای مثال اگر از خود سلفی گرفتید و رستوران مورد علاقه خود را تگ کرده اید، قطعا توسط Hyp3r رصد شده اید. اما اجازه دهید یک نکته امیدوار کننده هم بگوییم. استوری هایی که در صفحات خصوصی به اشتراک گذاشته می شوند، به راحتی قابل رصد و ذخیره سازی نیستند و این اتفاق عموما در مورد استوری هایی رخ می دهد که در صفحات عمومی به اشتراک گذاشته شده اند.
منابع آگاه می گویند که Hyp3r در ماه به بیش از یک میلیون پست در اینستاگرام دسترسی دارد. این ماجرا در شرایطی افشا شده که هم اکنون نیز اینستاگرام و در راس آن شرکت مادر فیس بوک به علت بی مبالاتی در خصوص داده های کاربران از سوی سازمان نظارت بر داده های کاربران در اتحادیه اروپا و مجلس نمایندگان ایالات متحده تحت فشار است.
Hyp3r تنها سازمانی نیست که از فناوری برای رصد فعالیت مردم در شبکه های اجتماعی و ایجاد پروفایل های دقیق از مردم استفاده می کند. این واقعیت که اینستاگرام نتوانسته است این نوع ضبط خودکار را شناسایی و از آن جلوگیری کند ، ناامید کننده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

11 − 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!