اطلاعیه مهم بانک CIMB مالزی

توریست مالزی- گروه بانکی سی آی ام بی، اقدامات امنیتی را در تمام کانال های معاملاتی خود در پی از دست دادن چندین نوار مغناطیسی حاوی اطلاعات پشتیبان، افزایش...
توریست مالزی- گروه بانکی سی آی ام بی، اقدامات امنیتی را در تمام کانال های معاملاتی خود در پی از دست دادن چندین نوار مغناطیسی حاوی اطلاعات پشتیبان، افزایش داده است.

این بانک در بیانیه ای اعلام کرد که نوارها در حین انتقال در عملیات روزانه گم شده اند. این بیانیه تاکید میکند که نوارهای گمشده حاوی هیچگونه اطلاعات احراز هویت مانند PIN ها، رمزهای عبوری یا شماره امنیتی کارت های اعتباری نیستند.

برخی از این نوارها حاوی اطلاعات مشتریان بانک سی آی ام بی و شرکت های تابعه است. اگرچه در حال حاضر، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این اطلاعات به خطر افتاده است.

در واکنش به این حادثه، بانک اقدامات امنیتی در همه کانال ها را افزایش داده است که شامل توقف موقت برخی از خدمات از طریق مرکز تماس خود مانند تغییر آدرس، شماره تلفن یا آدرس ایمیل برای کارت های بانکی/اعتباری، انتقال وجه از طریق شخص ثالث برای مشتریان بدون T-Pin و همچنین درخواست یا ایجاد T-Pin است.

اگرچه مشتریان بانک نیاز نیست هیچ اقدامی انجام دهند، اما بانک سی آی ام بی، توصیه میکند که مشتریان دقت بیشتری داشته باشند و در صورت شک و تردید به کانال های رسمی بانک سی آی ام بی مانند شعب این بانک، وب سایت و مرکز تلفن آن مراجعه کنند.

این بیانیه به عموم مردم توصیه میکند که در حفظ اطلاعات شخصی خود هوشیار و مراقب باشند. چون این نوارها پشتیبان بودند، بانک سی آی ام بی هنوز تمام اطلاعات مشتریان خود را دارد.

منبع: استار

 

 

 

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^