افزایش طرفداران مسطح بودن زمین در اندونزی

در حالی که موسسه ملی هواشناسی و فضای اندونزی در تلاش برای پیشرفت فناوریها و حوزه هوانوردی است، با مشکل جدی توسط گروه رو به رشدی که معتقد به مسطح بودن زمین هستند، مواجه شده است.
توریست مالزی – در حالی که موسسه ملی هواشناسی و فضای اندونزی در تلاش برای پیشرفت فناوریها و حوزه هوانوردی است، با مشکل جدی توسط گروه رو به رشدی که معتقد به مسطح بودن زمین هستند، مواجه شده است.

این گروه که خود را معتقدان به مسطح بودن زمین معرفی می کنند، از سال گذشته در شبکه های اجتماعی حضور گسترده ای داشته و طرفداران زیادی هم پیدا کرده اند.

اعضای این گروه عمدتا نظریه توطئه ای مدرن و برخی متون مذهبی نه چندان رایج را به عنوان منبع اظهارات خود استفاده می کنند.

معتقدان این نظریه در ماههای گذشته به حساب های کاربری شبکه های اجتماعی و از جمله فیس بوک موسسه ملی هواشناسی و فضای این کشور را مورد هجوم قرار دادند.

هدف اولیه آنها به چالش کشیدن این واقعیت ساده که زمین گرد است عنوان شده است.

‘توماس جمال الدین’ رئیس این موسسه با این عنوان که مجبور به پاک کردن برخی دیدگاههای منتشر شده در حساب کاربری موسسه ملی هواشناسی و فضای اندونزی و حتی مسدود کردن برخی کاربرها شده است، بیان کرد: داستان مسطح بودن زمین یک تلاش ناپاک عمومی است.

‘کریستیانوس دوانتو’ سخنگوی این موسسه گفت: وی از نمایش چنین اظهارات چالش برانگیزی پس از اینکه این موسسه به معتقدان زمین مسطح اجازه داد برای بحث و گفتگو به این موسسه وارد شوند، پیشمان است.

در اندونزی، تصور نادرست مسطح بودن زمین پس از فعالیت گروهی تحت عنوان ‘انجمن مسطح زمین اندونزی’ گسترش یافته و این انجمن تاکنون تواسته اعضاء خود را به ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر برساند.

منبع: ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

12 + نوزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^