اقیانوس بخش بزرگی از یک ساحل استرالیا را بلعید

توریست مالزی – به گفته مقام‌های استرالیایی حدود ۳۰۰ متر از ساحل “اینسکیپ پوینت” در کویینزلند استرالیا یکشنبه یا دوشنبه (۲۴ سپتامبر) داخل دریا ریخته است. این سومین بار...
توریست مالزی – به گفته مقام‌های استرالیایی حدود ۳۰۰ متر از ساحل “اینسکیپ پوینت” در کویینزلند استرالیا یکشنبه یا دوشنبه (۲۴ سپتامبر) داخل دریا ریخته است. این سومین بار در سال‌های اخیر است که چنین اتفاقی در این منطقه رخ می‌دهد.
به گزارش بی بی سی، مسئولان استرالیایی می‌گویند کسی در حادثه اخیر آسیب جانی یا مالی ندیده است و از مردم خواسته‌اند که از حضور در این محل پرهیز کنند.
سازمان محیط ‌زیست کوئینزلند در بیانیه‌ای گفت: “به نظر می‌رسد که این فرسایش در نتیجه خالی شدن لایه زیرین بخشی از خط ساحلی به دلیل جریان آب، جزر و مد و ضربات امواج باشد.”
گلن کرویکشنک، خلبان هلیکوپتر می‌گوید هنگامی تغییر در ساحل را دید که روز دوشنبه مشغول پرواز روی این شبه‌جزیره محبوب گردشگرها (در ۲۵۰ کیلومتری بریزبن) بود. او به بی‌بی‌سی گفت: “این خیلی بزرگتر از دو مورد اخیر بود؛ یک تکه بزرگ از ساحل که داخل دریا مکیده شد.”
در سال ۲۰۱۵ هنگامی که ۲۰۰ متر از ساحل فرو ریخت، ۱۴۰ نفری که در اردوگاهی در نزدیکی محل حادثه (در اینسکیپ) بودند، تخلیه شدند. در آن حادثه کسی آسیب ندید. پس از آن حادثه مسئولان محلی میزان ثبات خاک این شبه جزیره را بررسی کردند و ورود به منطقه‌ای که در آن خطر فرسایش وجود داشت را ممنوع کردند. در سال ۲۰۱۶ هم ریزش کوچکتری رخ داد.
پیتر دیویس، زمین‌شناس دانشگاه سانشاین کوست، می‌گوید احتمال ریزش مجدد در این منطقه “قریب به یقین است.” او گفت: “آن چه با قطعیت می‌توانیم بگوییم این است که منطقه‌ای بدون ثبات داریم که ریزش در آن به طور دوره‌ای اتفاق می‌افتد.”

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!