امسال خشک‌ترین سال ایران طی ۴۸ سال گذشته است

توریست مالزی – وزیر نیرو گفت: در کل کشور نسبت به مدت مشابه طی ۴۸ سال گذشته، امسال خشک‌ترین سال را تجربه کردیم. به گزارش مهر، رضا اردکانیان وزیر...

توریست مالزی – وزیر نیرو گفت: در کل کشور نسبت به مدت مشابه طی ۴۸ سال گذشته، امسال خشک‌ترین سال را تجربه کردیم.
به گزارش مهر، رضا اردکانیان وزیر نیرو  درباره آخرین وضعیت از میزان بارندگی در کشور گفت: امیدواریم وضعیت بارش‌ها بهتر شود، به طور متوسط میزان بارندگی در سه ماه پاییز در کشور ۳۴ میلیمتر است، اما این میزان امسال نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد کمتر بوده است.
وزیر نیرو ادامه داد: همچنین میزان بارندگی در سه ماه و نیم گذشته با مقایسه با مدت مشابه در درازمدت ۵۸ درصد کمتر بوده است. در کل کشور نسبت به مدت مشابه طی ۴۸ سال گذشته، امسال خشک‌ترین سال را داشتیم و در برخی استان‌ها حتی نسبت به ۵۰ سال گذشته خشک‌ترین شرایط را سپری کردیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه امسال سال آبی سختی خواهیم داشت ابراز امیدواری کرد که تا پایان زمستان وضعیت بارش‌ها بهتر شود. البته تا پایان اسفند در بهترین حالت بارندگی نیز حدود ۱۵ درصد بارش هایمان کمتر است.
اردکانیان افزود: شورای عالی آب  به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل جلسه داد که در این جلسه برای رفع مشکلات، تامین مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه مورد تاکید قرار گرفت. البته مهمترین بحث در این باره همچنان همراهی مردم در صرفه جویی آب به خصوص در حوزه کشاورزی است.منبع: مهر


پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده + 14 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^