انتخابات سراسری در مالزی از ۲۸ آوریل برگزار می شود

توریست مالزی – نام نویسی نامزدهای چهاردهمین انتخابات سراسری مالزی از ۲۸ آوریل( ۹ اردیبهشت ) آغاز خواهد شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از کوالالامپور، به نقل...


توریست مالزی – نام نویسی نامزدهای چهاردهمین انتخابات سراسری مالزی از ۲۸ آوریل( ۹ اردیبهشت ) آغاز خواهد شد.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از کوالالامپور، به نقل از کانال اخبار آسیا، حداقل زمان برای برگزاری کمپین های انتخاباتی و تبلیغ ۱۱ روز است. رئیس کمیسیون انتخابات مالزی گفت : کمیسیون انتخابات از زمان انحلال مجلس حداکثر ۶۰ روز را برای رای گیری در نظر گرفته است.
محمد هاشم عبدا.. افزود: در حالی که براساس اعلام کمیسیون انتخابات، چهاردهمین انتخابات سراسری مالزی ۹ می (۱۹ اردیبهشت )برگزار می شود رای گیری اولیه در ۵ ماه می خواهد بود. وی اضافه کرد افراد واجد شرایط برای شرکت در انتخابات طبق آمار گرفته شده ۱۴.۹ میلیون نفر هستند.
ائتلافی که قدرت را در مالزی در دست دارد حزب باریسان نشنال (بی ان) است که به دنبال کسب دو سوم آراء اکثریت است. در رای گیری سال ۲۰۰۸ این حزب در بعضی مناطق کرسی ها را از دست داد و در سال ۲۰۱۳ نیز با اکثریت نسبی ۲۲۲ کرسی پارلمان در مقابل ۱۳۳ به پیروزی رسید.
باریسان نشنال که بوسیله نجیب تن رزاق هدایت می شود با ائتلاف مخالفان به نام پاکاتان هاراپان یا ائتلاف امید روبروست . این حزب بوسیله نخست وزیرسابق مالزی مهاتیر محمد که بیش از دو دهه بر اریکه قدرت بود ؛ رهبری می شود.
مردم مالزی در چهاردهمین انتخابات سراسری پیش رو ۲۲۰ عضو مجلس نمایندگان را انتخاب می‌کنند و در پی آن ائتلافی که اکثریت کرسی‌ها را به دست آورده، تشکیل دولت می‌دهد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!