انتقال ۴۳ زندانی ایرانی از تایلند به ایران

توریست مالزی – یک منبع آگاه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تایلند اعلام کرد: در چارچوب اجرای قرارداد انتقال محکومان میان ایران و تایلند، ۴۳ نفر زندانی ایرانی...
توریست مالزی – یک منبع آگاه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تایلند اعلام کرد: در چارچوب اجرای قرارداد انتقال محکومان میان ایران و تایلند، ۴۳ نفر زندانی ایرانی امروز و فردا ( پنجشنبه و جمعه -۱۰و ۱۱ آبان ماه) از بانکوک به تهران منتقل می شوند.
به گزارش ایرنا، این منبع آگاه در سفارت جمهوری اسلامی ایران افزود: این افراد زندانی براساس موافقنامه ای که اسفند ۱۳۸۹ میان دو کشور به امضا رسید، به ایران منتقل می شوند.
به گفته وی، بامداد پنجشنبه ۲۳ نفر از زندانیان ایرانی محبوس از تایلند وارد کشور شدند و جمعه نیز ۲۰ نفر دیگر از محکومان ایرانی برای گذراندن ادامه دوران محکومیت خود به کشور باز گرداننده می شوند. با احتساب انتقال ۱۲ نفر زندانی قبلی، تا فردا در مجموع ۵۵ نفر زندانی ایرانی محبوس در تایلند در سال جاری به کشور منتقل می شوند.
وی با ابراز قدردانی از همکاری سازنده طرف تایلندی وعده داد که گروه دیگری نیز در فرآیند انتقال تا پایان سال جاری به کشور باز خواهند گشت.
وی با اعلام اینکه جرم اکثر این زندانیان مرتبط با قاچاق مواد مخدر بوده، هشدار داد: متاسفانه اخیرا تعداد ایرانیان بازداشتی در تایلند به جرم استفاده از گذرنامه های جعلی نیز رو به افزایش است. پلیس تایلند با استفاده از ابزارهای تشخیصی پیشرفته، به سادگی این موارد را شناسایی می کند.
این منبع آگاه با تشریح شرایط سخت زندان در خارج از کشور و آثار مخرب روانی و روحی آن، توصیه کرد: خانواده ها و جوانان فریب باندهای تبهکاری که وعده مهاجرت غیرقانونی را به آنها می دهند، نخورده و در دام آنها نیافتند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!