اندونزی قایق مالزی را به آمریکا تحویل می دهد

توریست مالزی – مقامات اندونزی اعلام کردند یک فروند قایق مجلل را که هفته پیش در ارتباط با فساد مالی چند میلیارد دلاری یک شرکت در مالزی متوقف کرده بودند،...
توریست مالزی – مقامات اندونزی اعلام کردند یک فروند قایق مجلل را که هفته پیش در ارتباط با فساد مالی چند میلیارد دلاری یک شرکت در مالزی متوقف کرده بودند، به آمریکا تحویل می دهند.

به گزارش ایرنا، پلیس اندونزی امروز اعلام کرد که این قایق مجلل که ارزش آن بیش از ۲۵۰ میلیون دلار است، به اداره تحقیقات فدرال (پلیس فدرال آمریکا) ‘ اف بی آی ‘داده می شود، اقدامی که فرایندهای مرتبط به آن انجام شده است. ‘دانیل سیلتونگا’ بازرس ارشد پلیس اندونزی بیان کرد که فرایند اداری تحویل قایق به آمریکا انجام شده است. وزارت دادگستری آمریکا، با مطرح کردن پرونده فساد مالی چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری که گفته می شود از اموال شرکت توسعه مالزی واحد (وان.ام.دی.بی) بوده ، معتقد است این مبلغ از شرکت وان.ام.دی.بی ربوده شده است.
‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر مالزی که اکنون خود را برای شرکت در چهادرهمین انتخابات سراسری این کشور آماده می کند، انجام هر گونه خطایی در ارتباط با این پرونده را انکار کرده است. شبکه خبر آسیا نیز دراین زمینه گزارش داد: وزارت دادگستری آمریکا می گوید در این پرونده فهرستی از اموال شرکت توسعه مالزی واحد را تهیه کرده که ارزش آن حدود یک ملیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است.
این قایق که روز چهارشنبه هفته گذشته در آبهای جزیره بالی اندونزی متوقف شد، ساخت سال ۲۰۱۳ در هلند است که دارای ۹ اتاق خواب، سالن تئاتر و فیلم، سالن ورزشی و ماساژ و همچنین امکانات گسترده دیگری است.
این قایق مجلل ۲۵۰ میلیون دلاری توسط فردی به نام ‘جهو لو’ ثروتمند مالزیایی خریداری شده که وی از جمله اصلی ترین چهره های مطرح شده در پرونده وزارت دادگستری آمریکا است. طبق این گزارش وزارت دادگستری آمریکا به عنوان بخشی از تحقیقات فساد مالی چند میلیارد دلاری مرتبط با شرکت توسعه مالزی واحد در جستجوی متوقف کردن این قایق که مالکیت آن در اخیتار فردی بنام ‘جهو لو’ قرار دارد، بوده است.
مقامات اندونزیایی در مورد تحویل دادن ۳۴ خدمه این قایق که ‘اکوآنیمیتی’ نام دارد، به مقامات آمریکا هنوز به نتیجه خاصی نرسیده اند.مقامات رسمی اندونزی پیشتر در مورد اینکه آیا آمریکا نقشی در ارتباط با متوقف کردن این قایق توسط اندونزی داشته یا خیر اظهار نظری نکرده بودند، اما اکنون اندونزی در آستانه انتخابات مالزی به خواست آمریکا تن داده است.  طبق این گزارش ۶ کشور مختلف از جمله آمریکا، سوئیس و سنگاپور اعلام کردند که پرونده شرکت توسعه مالزی واحد را مورد پیگیری قرار داده اند.
دولت کنونی مالزی از سال ۲۰۰۹ تاکنون قدرت را در دست دارد و مردم مالزی در هفته های پیش رو با شرکت در چهاردهمین انتخابات سراسری سرنوشت سیاسی آتی این کشور را رقم خواهند زد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

10 + هفده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^