ایرانیان سال به سال فرزندان کمتری را به دنیا می آورند

توریست مالزی – مشاور وزیر بهداشت ایران با تأکید بر اینکه نرخ باروری در کشور وی در سال‌های اخیر کاهش داشته است، گفت: نرخ باروری از سال ۹۶ به...
توریست مالزی – مشاور وزیر بهداشت ایران با تأکید بر اینکه نرخ باروری در کشور وی در سال‌های اخیر کاهش داشته است، گفت: نرخ باروری از سال ۹۶ به سال ۹۷ به میزان ۱۲۷ هزار تولد کمتر بوده است که این آمار از سال ۹۷ به سال ۹۸ به ۱۵۰ هزار تولد کمتر رسیده است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمداسماعیل اکبری گفت:‌ در حال حاضر جمعیت سالمند کشورمان زیر ۱۰ درصد است؛ یعنی هنوز جامعه جوان است، اما این جمعیت نیز به سوی پیری می‌رود؛ به شکلی که تا ۲۱ سال آینده این رقم به ۲۰ درصد و در ۳۰ سال آینده به ۳۰ درصد می‌رسد؛ یعنی ۳۰ سال دیگر ایران جزو چهار کشور پیر جهان قملداد خواهد شد. این نکته به ما متذکر می‌شود که با افزایش سن، رقم رشد سرطان‌ها نیز با افزایش قابل توجهی روبرو می‌شود؛ به شکلی که هزینه‌های فعلی که برای سرطان می‌پردازیم به ۱۰ برابر خواهد رسید.

مشاور وزیر بهداشت ایران با اشاره به اینکه در کشور وی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد دختران ازدواج کرده و بچه‌دار می‌شوند، گفت: این یعنی ۳۰ تا ۴۰ درصد از دختران ما ازدواج نکرده و بچه‌دار نمی‌شوند.

اکبری با تأکید بر اینکه از نظر اقتصادی و با اذعان تمام مقتصدین، جمعیت یک نوع سرمایه است، گفت: باید سیاست‌های ما مردم‌محور باشد و از پیشروی در سیاست‌های اقتصادی اشتباه که اوضاع فرزندآوری را با اختلال روبرو می‌کند، جلوگیری کنیم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!