بازگشت خادم به ریاست فدراسیون کشتی؛ ‘هیچ‌کس در کنار ما نیست’

توریست مالزی – رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران، که در اعتراض به شفاف نبودن سیاست ایران در رو در رو شدن با ورزشکاران اسرائیلی استعفا کرده بود، با...

توریست مالزی – رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران، که در اعتراض به شفاف نبودن سیاست ایران در رو در رو شدن با ورزشکاران اسرائیلی استعفا کرده بود، با انتشار بیانیه‌ای انتقادی از بازگشت خود به ریاست فدراسیون خبر داده است.

به گزارش بی بی سی، آقای خادم در بیانیه‌ای که سه‌شنبه ۲۱ فروردین در سایت فدراسیون کشتی منتشر شده، با تأکید بر این که دغدغه‌ها و نگرانی‌هایش به قوت خود باقی است و “هیچ چیز تغییری نکرده”، نوشت که به اصرار مجمع فدراسیون کشتی “مدتی دیگر” به کار خود به عنوان رئیس فدراسیون ادامه خواهد داد.

رسول خادم که پیش از این از “دستگاه دیپلماسی” ایران خواسته بود به وضعیت مسابقات ورزشی با اسرائیلی‌ها رسیدگی کند، در بیانیه جدید خود نوشته است که هنوز هیچ اقدام عملی برای مذاکره با کمیته بین‌المللی المپیک برای “کمک به کاهش جرائم و محرومیت های سنگین جدیدی که در صورت عدم مبارزه با نمایندگان رژیم صهیونیستی، قهرمانان ملی ما با آن مواجه می شوند، صورت نگرفته است.” او هشدار داد که کمیته بین‌المللی المپیک قصد دارد در گام بعدی اجازه میزبانی و برگزاری مسابقات بین‌المللی را “از کشورهایی چون ایران بگیرد”.

آقای خادم با وجود تأیید بازگشت خود به ریاست فدراسیون نوشت: “به عنوان مسئول ورزش ملی کشور، کشتی، هیچ ابزاری برای کمک به قهرمانان ملی‌مان در اختیار ندارم و هیچکس در کنار ما نیست.” آقای خادم از “بی‌مهری‌های دوستان وزارت ورزش” به کشتی ایران هم انتقاد کرده و گفته با وجود ادامه کار بعید می‌داند تغییری در “این نامهربانی‌ها”رخ دهد.

انتقادهای رسول خادم از سیاست پنهان‌کاری در روبرو نشدن با اسرائیل در میادین ورزشی، بعد از محرومیت موقت علیرضا کریمی، کشتی‌گیر ایرانی و حمیدرضا جمشیدی، مربی او از سوی اتحادیه جهانی کشتی بالا گرفت. علیرضا کریمی، در مسابقات کشتی زیر ۲۳ سال جهان در حالی که از حریف روس جلو بود، به دستور مربی‌اش باخت تا در دور بعد با حریف اسرائیلی روبرو نشود.

آقای خادم بعد از محرومیت این دو نفر هشدار داد که “دیگر نمی‌توانیم به حریف پیشین ببازیم. باید با رفتاری صادقانه، در مواجهه با حریف رژیم اشغالگر قدس (اسرائیل)، براساس سیاست‌های ابلاغی کشورمان، رسما از رویارویی با آنها خودداری ورزیم و صادقانه تبعات ناشی از آن را بپذیریم.” چند روز بعد رسول خادم رسما از سمت خود به عنوان رئیس فدراسیون کشتی استعفا کرد و در متن استعفای خود نوشت “افکار قناس من دارد برای کشتی پرهزینه می‌شود.”

بعد از آن هم آقای خادم نامه‌ای منتشر کرد و با انتقاد تند از مسئولانی که “پشت ورزشکاران پنهان می‌شوند” خطاب به آنها گفت: “به شما می‌گویم، شما هم باید به میدان بیایید و اگر قرار به باختن است، با هم ببازیم.”


پاسخی ارسال کنید

*

*

یک + 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!