بخش‌هایی از بانکوک به تدریج غرق می شوند

توریست مالزی – بانکوک در حالی میزبان نشست مقدماتی تغییرات آب و هوایی جهان است که پیش بینی می‌شود بخش هایی از آن تا ۱۰ سال دیگر به زیر...
توریست مالزی – بانکوک در حالی میزبان نشست مقدماتی تغییرات آب و هوایی جهان است که پیش بینی می‌شود بخش هایی از آن تا ۱۰ سال دیگر به زیر آب بروند.
به گزارش استار، نشست کنونی، گردهمایی مقدماتی برای کنفرانس آب و هوای سازمان ملل در اواخر ۲۰۱۸ در لهستان است. کنفرانسی که با هدف تعیین مقررات جدیدی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای و کمک‌رسانی به کشورهای آسیب‌پذیر برگزار خواهد شد.
پیش بینی می‌شود که افزایش دمای هوا، الگوهای آب و هوایی غیرطبیعی مانند گردبادهای قوی، بارندگی‌های نامنظم، خشکسالی‌های شدید و سیل‌های متعدد به تدریج سخت‌تر می‌شوند و فشار روی دولت‌ها را افزایش می‌دهند تا مفاد عهدنامه پاریس را احیا کنند.
بانکوک که روی زمینی باتلاقی با ارتفاع یک و نیم متر بالاتر از سطح دریا بنا شده است، با سخت‌ترین بالاآمدن سطح آب روبرو شده است. این شهر به همراه مانیل و جاکارتا بیشترین آسیب از آب‌گرفتگی را در سطح جهان شاهد خواهند بود.
تارا بوکاماری از سازمان صلح سبز گفت: هم اکنون پایتخت تایلند سالانه ۲ سانتیمتر به زیر آب می‌رود و خطر سیل‌های بزرگ نیز در کمین است. ارتفاع آب دریا در نزدیکی خلیج تایلند سالانه دو میلیمتر افزایش می‌یابد که از میانگین جهانی بیشتر است. بخش های زیادی از بانکوک هم اینک نیز زیر سطح دریا هستند.
در سال ۲۰۱۱، توفان‌ موسمی یک پنجم بانکوک را غرقاب کرد و منطقه اجاری شهر فقط به کمک خاکریزهای متعدد در امان ماند، اما آمار مرگ و میر در کشور از مرز ۵۰۰ نفر گذشت. کارشناسان معتقدند شهرسازی بی‌رویه و فرسایش کرانه‌ی رودخانه‌ها، بانکوک و ساکنان آن را در معرض خطری جدی قرار داده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفت − 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!