برکناری ۲ قاضی بلندپایه مالزی

توریست مالزی – قرار است دو قاضی عالیرتبه مالزی از سمت‌های خود کناره گیری کنند.  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، دادگاه فدرال مالزی اعلام کرد دو...

توریست مالزی – قرار است دو قاضی عالیرتبه مالزی از سمت‌های خود کناره گیری کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، دادگاه فدرال مالزی اعلام کرد دو قاضی ارشد این کشور از سمت هایشان کنار خواهند رفت. اعلام این برکناری بر شمار مقامات ارشد که در پی پیروزی شگفت انگیز ماهاتیر محمد، نخست این کشور در انتخابات ماه گذشته از کار برکنار شده یا خودشان استعفا کرده‌اند افزوده است.در بیانیه ای که دادگاه فدرال مالزی منتشر کرده گفته شده که رائوس شریف، قاضی ارشد و ذولکفلی احمد مکین‌الدین، رئیس دادگاه استیناف از سمت های خود در پایان ماه ژوئیه کنار می روند. هفته گذشته، دولت ماهاتیر محمد تومی توماس، را به سمت دادستان کل جدید این کشور انتصاب کرد. او وعده داده است به بررسی و پیگیری اقدامات مدنی و کیفری در ارتباط با ناپدید شدن میلیاردها دلار از صندوق توسعه مالزی می پردازد.

صندوق توسعه ملی مالزی که در سال ۲۰۰۹ برای انجام برنامه های عمده جدید اقتصادی و اجتماعی تاسیس شد توسط نجیب رزاق، نخست وزیر پیشین مالزی اداره می شد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

17 + 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!