بنجاری گوشت (Banjari Gosht)

توریست مالزی- درست اسـت کـه خوراکی های هندی در سطح جهان بـه طعم تند شناخته شده اند اما جالب اسـت بدانید کـه در هر گوشه ای از این کشور...
توریست مالزی- درست اسـت کـه خوراکی های هندی در سطح جهان بـه طعم تند شناخته شده اند اما جالب اسـت بدانید کـه در هر گوشه ای از این کشور طعم خاصی غالب اسـت و مردمانش ذائقه ی متفاوتی دارند حتی عده ای از انها غذا را بسیار شیرین ترجیح می دهند.
بانجاری گوشت یکی از لذیذ ترین غذاهایی است که از ماهیچه گوسفند تهیه می شود. ماهیچه گوسفند در ماست و ادویه های مخصوص طعم دار می شود. برای تهیه این غذا احتیاج به سرآشپزی با تجربه دارد.
اگر گوشت قرمز می پسندید حتماً این غذا را هم دوست خواهید داشت. در بنجاری گوشت قرمز کاملا آبدار تهیه و سرو می‌شود و آن رابا ماست طبخ می‌کنند. روش تهیه ی این غذا بـه صورت اختصاری اینچنین اسـت:
در روغن داغ، پیازهای ریز شده ریخته می شود تا قهوه ای کم رنگ شوند سپس سس زنجبیل و سیر رابه آن می افزایند و فلفل، نمک، زردچوبه و پودر گشنیز را هم بـه پیازها اضافه می‌کنند، در نهایت هم گوشت خوابانده شده در ماست رابه ترکیب تهیه شده می افزایند و اجازه می‌دهند خوب پخته شود. دراین غذا طعم فلفل بسیار محسوس اسـت.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!