بیل گیتس شهر هوشمند می‌سازد

توریست مالزی- “بیل گیتس” بنیانگذار مایکروسافت مبلغ ۸۰ میلیون دلار برای ساخت یک شهر هوشمند در آریزونای آمریکا سرمایه‌گذاری کرد. این شهر که در یک محدوده ۲۵ هزار هکتاری در منطقه‌ای...
توریست مالزی- “بیل گیتس” بنیانگذار مایکروسافت مبلغ ۸۰ میلیون دلار برای ساخت یک شهر هوشمند در آریزونای آمریکا سرمایه‌گذاری کرد. این شهر که در یک محدوده ۲۵ هزار هکتاری در منطقه‌ای بیابانی ساخته می‌شود، زیرساخت‌های ارتباطی با سرعت بالا، خودروهای خودران و در یک کلام متصل‌ترین و بروز ترین شهر فناورانه جهان خواهد بود.

شرکت “بلمونت پارتنرز”(Belmont Partners) که مسئولیت ساخت این شهر را بر عهده دارد در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شهر یکی از پیشروترین و آینده‌نگرانه ترین شهرها در عرصه فناوری خواهد بود و به روزترین فناوری‌های جهان در آن مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

زمین این شهر در فاصله ۴۵ دقیقه‌ای شهر فونیکس قرار دارد و طبق اعلام مسئولان شرکت سازنده ۳۸۰۰ هکتار آن برای ساختمان‌های اداری، ۴۷۰ هکتار آن برای مدارس و حدود ۸۰ هزار هکتار آن به مناطق مسکونی اختصاص خواهد یافت.

این شهر فوق مدرن می‌تواند پنجره‌ای به نسل نوینی از فناوری‌ها در قرن ۲۱ باشد که نشان‌دهنده بلندپروازی‌های بنیانگذار مایکروسافت است.

منبع: ایسنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

12 + یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^