تاریخ برگزاری انتخابات مالزی: May 9, 2018

توریست مالزی- بنا به اطلاعیه کمیسیون انتخابات مالزی، مالزیایی‌ها در روز چهارشنبه، نهم ماه مِه به پای صندوق‌های رای خواهند رفت. تان سری محد هاشم عبدالله در یک کنفرانس...

توریست مالزی- بنا به اطلاعیه کمیسیون انتخابات مالزی، مالزیایی‌ها در روز چهارشنبه، نهم ماه مِه به پای صندوق‌های رای خواهند رفت.

تان سری محد هاشم عبدالله در یک کنفرانس مطبوعاتی که بطور زنده از شبکه TV1 مالزی پخش می‌شد، گفت: نامزدی ۲۲۲ نماینده مجلس و ۵۸۷ کرسی مجلس های ایالتی در ۲۸ آوریل تعیین خواهد شد. رای‌گیری پیش‌هنگام در تاریخ ۵ ماه مِه، برای نظامیان و کارکنان پلیس و همچنین کسانی که در خارج از مالزی اقامت دارند، برنامه ریزی شده است.

این زمان بندی، ۱۱ روز را به تبلیغات احزاب اختصاص می‌دهد که ۴ روز بیش از مدت تعیین شده در انتخابات عمومی گذشته است.

وی افزود: ۱۴,۹۴۰,۶۲۷ نفر مالزیایی واجد شرایط رای دادن در انتخابات این دوره هستند. این تعداد در دور گذشته، ۱۳,۲۶۸,۰۰۲ نفر بود.

انتخابات چهاردهم یا GE14 با همکاری ۲۵۹۳۹۱ نفر کارکنان انتخابات و در ۸۸۹۸ حوزه و ۲۸۹۹۵ شعبه برگزار خواهد شد. مجلس سیزدهم در روز ۷ آوریل منحل شد تا راه برای انتخابات چهاردهم مهیا شود.

دستور انحلال مجلس از سوی نخست وزیر مالزی پس از اجازه گرفتن از پادشاه این کشور صادر شد. گفتنی است که این انتخابات در ساراواک برگزار نخواهد شد زیرا مجلس ساراواک در ماه مِه ۲۰۱۶ برگزار شده بود.
پاسخی ارسال کنید

*

*

16 − 11 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!