تروریست مالزیایی در سنگاپور دستگیر و به کشورش تحویل داده شد

توریست مالزی – مرد ۳۳ ساله مالزیایی راننده یک شرکت هواپیمایی در سنگاپور بوده و به دلیل شغلش اجازه ورود به مناطق ممنوعه فرودگاه «چانگی» سنگاپور را داشته که...
توریست مالزی – مرد ۳۳ ساله مالزیایی راننده یک شرکت هواپیمایی در سنگاپور بوده و به دلیل شغلش اجازه ورود به مناطق ممنوعه فرودگاه «چانگی» سنگاپور را داشته که به همین علت تصمیم به سفر به خاورمیانه می‌گیرد.
به گزارش  ایرنا ، پلیس سنگاپور پس از پی بردن به فعالیت‌های مشکوک مرد ۳۳ ساله تبعه مالزی در شبکه‌های اجتماعی و فراگیری باورهای افراط گرایانه‌ از طریق فضای مجازی، بر اساس قانون امنیت داخلی این کشور، وی را دستگیر کرد.
وزارت کشور سنگاپور در گزارش خود دراین زمینه افزود:بازجویی‌ها نشان می‌دهد که فرد دستگیر شده تحت تأثیر تعدادی از مبلغان افراط گرایی از جمله «ذاکر نایک» بوده است. این فرد پس از آن که دچار مشکلات شغلی و رفاهی شد تصمیم گرفت که به سوریه و یا فلسطین برود تا در درگیری‌های آن‌جا شرکت کند.
بازجویی‌های پلیس سنگاپور همچنین نشان می‌دهد که تروریست مالزیایی قصد پیوستن به گروههای تروریستی «داعش» و یا یکی از گروههای تروریستی مستقر در سوریه را داشته است. به گفته پلیس سنگاپور، وی حتی با یکی از رهبران سلفی تماس گرفته و درباره این‌که آیا کشته شدن در سوریه «شهادت» محسوب می‌شود، سوال پرسیده است.
«ذاکر نایک» مبلغ سلفی تبعه هند از چهره‌های افراطی جهان اسلام با راه اندازی شبکه تلویزیونی صلح و مرکز تحقیقات اسلامی، تلاش گسترده ای را برای ترویج افکار سلفی و وهابی در هند و خارج از مرزهای این کشور به خصوص در جنوب شرق آسیا انجام داده است. «نایک» بیش از یک سال پیش به دنبال طرح اتهام علیه وی مبنی بر ترویج افکار سلفی گری و وهابی، از هند خارج و بر اساس گزارش‌ها به مالزی پناهنده شد.
پدیده «تروریسم» در جنوب شرق آسیا از معضلات جدی امنیتی محسوب می‌شود به طوری که وزیران دفاع ۱۰ کشور اتحادیه جنوب شرق آسیا در بیانیه مشترکی   اعلام کردند که تروریسم جدی ترین خطر امنیتی این منطقه است و این کشورها توافق کرده اند تا در زمینه مقابله با آن، با یکدیگر همکاری کنند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

نوزده − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^