تماس تلفنی رییس جمهور چین با نخست وزیر مالزی در مورد کرونا ویروس

توریست مالزی – رئیس‌جمهوری چین در تماس تلفنی با نخست وزیر مالزی اعلام کرد که پکن بی‌تردید می‌ تواند آثار شیوع ویروس «کرونا» را از بین ببرد. به گزارش...
توریست مالزی – رئیس‌جمهوری چین در تماس تلفنی با نخست وزیر مالزی اعلام کرد که پکن بی‌تردید می‌ تواند آثار شیوع ویروس «کرونا» را از بین ببرد.

به گزارش العالم، «شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهوری چین در سخنانی اعلام کرد که پکن بی‌تردید می تواند آثار شیوع ویروس «کرونا» را از میان برده، اقتصاد این کشور را بار دیگر احیا کند. رئیس‌جمهوری چین این سخنان را در تماس تلفنی با ماهاتیر محمد نخست‌وزیر مالزی عنوان کرد.

«شی جین‌پینگ» در این رایزنی تلفنی اعلام کرد که چین تلاش خواهد کرد تا به اهداف اقتصادی خود برای سال جاری میلادی برسد.

این درحالی است که کمیسیون بهداشت ملی چین ساعتی پیش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۲ نفر دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا (۲۰۱۹-nVoC) جان خود را از دست داده‌اند. بر اساس اعلام کمیسیون بهداشت ملی چین، هم اکنون شمار قربانیان این بیماری به ۱۳۶۸ نفر افزایش یافته است.

بر اساس این بیانیه، تعداد مبتلایان به این ویروس ۵۹ هزار و ۸۸۳ نفر اعلام شد. گفتنی است ویروس جدید کرونا (۲۰۱۹-nVoC) برای اولین بار ۱۲ دسامبر در شهر «ووهان» چین شناسایی شد.

کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در ۳۱ دسامبر اعلام کرد که ۲۷ نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این «بیماری مرموز» مبتلا شده و این بازار بسته شده است. دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در ۱۳ شهر را موقتاً متوقف کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − 11 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!