توضیحات وزیر دارایی مالزی در مورد مالیات خدمات و فروش SST

توریست مالزی- وزیر دارایی مالزی ، لیم گوان انگ میگوید، در آمد دولت از  SST (مالیات خدمات و فروش)  ۲۳ بیلیون رینگیت کمتر از مالیات بر کالا و خدمات GST...
توریست مالزی- وزیر دارایی مالزی ، لیم گوان انگ میگوید، در آمد دولت از  SST (مالیات خدمات و فروش)  ۲۳ بیلیون رینگیت کمتر از مالیات بر کالا و خدمات GST خواهد بود و این ادعا که مالیات جدید بار اقتصادی بیشتری بر مردم تحمیل خواهد کرد، غیر منطقی است.

برخلاف GST، دولت پاکاتان هاراپان، ۲۳ بیلیون رینگیت را به مردم بازگردانده است. وی افزود، حزب اومنو نباید واقعیت ها را پیچیده کند و بگوید وضعیت مردم بدتر میشود. همین سیستم SST قبلا توسط حزب اومنو در اوایل آوریل ۲۰۱۵ اعمال شد و مثل GST باعث سختی مردم عادی شد.

بیانیه روز سه شنبه ۱۷ جولای وزیر دارایی مالزی در پاسخ به سخنان نخست وزیر سابق مالزی داتوک سری نجیب تون رزاک بود که ادعا کرده بود، سیستم مالیاتی جدید” تاثیر مخرب دو گانه ای” بر هزینه زندگی خواهد داشت.

نجیب روز سه شنبه در لابی پارلمان گفته بود که لغو GST به کاهش قیمت ها منجر نشده و معرفی SST بر هزینه زندگی مردم و بار تحمیلی به آنها میافزاید.  لیم همچنین توضیح داد که بازگشت به SST ( مالیات بر فروش ۱۰% و مالیات بر خدمات ۶%) به این معنا نیست که نرخ مالیات ۱۶% است.

او توضیح داد، مالیات بر فروش با نرخ ۵% و ۱۰% فقط برای تعدادی محصولات منتخب است و برخلاف GST بر تمام محصولات نیست. لیم افزود: این مالیات فقط بر تولید کنندگان و واردکنندگان اعمال میشود در حالی که GST بر قیمت نهایی مصرف کننده اعمال میشد.

لیم گفت، به عنوان مثل قیمت تمام شده یک قوطی نوشابه برای تولید کننده ۱ رینگیت است و ۱۰ درصد مالیات روی آن ۱۰ سنت خواهد بود. حال آنکه وقتی همان قوطی نوشابه در ۷- Eleven به مصرف کننده ۲ رینگیت فروخته می شد، GST 0.۱۲ بر آن اعمال می شد.

در این مورد مشخص میشود که GST مالیات بر کالا و خدمات ۶ درصدی که ۰.۱۲ رینگیت است بیشتر از SST (مالیات خدمات و فروش)  ۱۰ درصدی خواهد بود.

منبع: استار

پاسخی ارسال کنید

*

*

16 + 19 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!