ثبت بالاترین تعداد موارد ابتلا به دنگی در سال ۲۰۱۹

توریست مالزی – به نظر می رسد تعداد مبتلایان به دنگی در مالزی در سال جاری بالاترین تعداد ثبت شده تاکنون باشد. به گزارش استار مالزی – علیرغم اقدامات...
توریست مالزی – به نظر می رسد تعداد مبتلایان به دنگی در مالزی در سال جاری بالاترین تعداد ثبت شده تاکنون باشد.


به گزارش استار مالزی – علیرغم اقدامات بی شماری که برای کنترل شیوع پشه Aedes صورت گرفته، تاکنون ۱۱۹,۱۹۸ مورد عفونت ثبت شده است. یعنی روزانه در حدود ۳۵۹ مورد جدید که در مقایسه با سال ۲۰۱۵، ۱۲۰ مورد فراتر رفت.

آخرین آمار را می توانید در وب سایت iDengue که توسط وزارت بهداشت با همکاری آژانس ملی فضایی اداره می شود ببینید. در این وب سایت اطلاعاتی در مورد نقاط داغ ، اقدامات پیشگیرانه و شماره تماس اطلاع رسانی در هر ایالت ارائه شده است.

با مراجعه به آدرس این وب سایت http://idengue.arsm.gov.my/ می توانید علاوه به روز بودن اخبار دنگی، فهرست نه گیاه شامل (lantana camara), serai wangi (cymbopogan nardus) and aloe vera/lidah buaya (aloe barbadensis miller) که می توانند باعث دوری این پشه از محل اقامات شما شود معرفی شده است. لیست کاملی از علائم تب دنگی نیز ارائه شده است.

 


 

دکتر نور هشام عبدالله، مدیرکل بهداشت، گفت: ‘هیچ درمانی خاص برای دنگی وجود ندارد، اما تشخیص زود هنگام و مراقبت های پزشکی جان شما را نجات می دهد.’ وی خاطر نشان کرد که امسال ۱۶۲ فوتی داشته ایم. این تعداد بیش از تعداد فوتی ثبت شده در سال گذشته که ۱۴۷نفر بوده است. با این حال، این تعداد در مقایسه با ۳۳۶ فوتی در سال ۲۰۱۵، همچنان بهبود قابل توجهی دارد.

در ماه اوت ، معاون وزیر بهداشت، لی بون چی هشدار داد که در صورت عدم رعایت، موارد تب دنگی می تواند به ۱۵۰،۰۰۰ مورد تا پایان سال برسد.

وی گفت: این وزارتخانه برای غلبه بر شیوع دنگی و از بین بردن مکان های پرورش پشه از روش های مختلفی همچون استفاده از دود استفاده کرده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

شانزده + یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!