جایگاه تهران و کوالالامپور در میان امن ترین شهرهای جهان

واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست در گزارش سالانه خود که اخیرا منتشر کرده امن‌ترین شهرهای جهان را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرده است و بر این اساس تهران در مکان پنجاه و دوم و کوالالامپور در مکان سی و دوم جهان قرار گرفته اند.
KUALA LUMPUR 29 SEPTEMBER 2017. Para peserta membuat terjunan pada "KL Tower International Jump Malaysia 2017 yang diadakan di Menara Kuala Lumpur. NSTP/MOHD KHAIRUL HELMY MOHD DIN
توریست مالزی – واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست در گزارش سالانه خود که اخیرا منتشر کرده امن‌ترین شهرهای جهان را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرده است و بر این اساس تهران در مکان پنجاه و دوم و کوالالامپور در مکان سی و دوم جهان قرار گرفته اند.

این گزارش حکایت از آن دارد که امسال توکیو، پایتخت ژاپن برای دومین سال متوالی امن‌ترین شهر جهان لقب گرفته است.

بعد از توکیو، به ترتیب سنگاپور، اوساکا در ژاپن، تورنتو در کانادا و ملبورن در استرالیا امن‌ترین شهرهای جهان نام گرفته‌اند.

در این گزارش ۶۰ شهر مختلف جهان بر مبنای ۴ معیار امنیتی “دیجیتال، زیرساخت‌ها، بهداشتی و شخصی” رتبه‌بندی شده‌اند.

بر این اساس شهرهای مورد مطالعه در هر کدام از این چهار معیار از صفر تا صد امتیاز می‌گیرند و در نهایت معدل کسب شده رتبه کلی شهر را در امنیت مشخص می‌کند.

در انتهای این لیست شهرهایی در مناطقی نظیر جنوب و جنوب شرقی آسیا، خاورمیانه و آفریقا قرار گرفته‌اند.

شهرهای کراچی در پاکستان، رانگون (یانگون) در میانمار و داکا در بنگلادش بر همین اساس کمترین استاندارد‌ها را در میان این شصت کشور بر اساس رتبه‌بندی اکونومیست به خود اختصاص داده‌اند و در انتهای لیست قرار گرفته‌اند.

تهران، پایتخت ایران در این گزارش رتبه پنجاه و دوم را به خود اختصاص داده است و کوالالامپور در مکان سی و یکم جای گرفته است.

این در حالی است که شهرهای دیگر کشورهای فارسی زبان نظیر افغانستان و تاجیکستان در این ۶۰ کشور لحاظ نشده‌اند و همچنین شهرهای کشورهایی مثل سوریه در این مطالعه جای نگرفته‌اند.

بر اساس گزارش امسال واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست ده شهر برتر جهان عمدتا در شرق آسیا، استرالیا و اروپا قرار دارند.

منبع: بی بی سی

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده + 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^