جدایی‌طلبان صباح و ساراواک به سختی مجازات خواهند شد

توریست مالزی: داتوک سری احمد زاهد حمیدی، معاون نخست وزیر مالزی هشدار داد کسانی که خواهان جدایی صباح و ساراواک از فدراسیون مالزی هستند، به سختی مجازات می‌شوند. این...
توریست مالزی: داتوک سری احمد زاهد حمیدی، معاون نخست وزیر مالزی هشدار داد کسانی که خواهان جدایی صباح و ساراواک از فدراسیون مالزی هستند، به سختی مجازات می‌شوند.

این هشدار داتوک زاهد که وزارت کشور را نیز بر عهده دارد، واکنشی به شعارهای برخی احزاب در صباح و ساراواک برای جدایی از مالزی است. او این حرکت را مغایر با روح فدراسیون مالزی اعلام کرد.

وی گفت: این خواست مردم ایالت‌های بورنئو بوده که در فدراسیون مالزی باقی بمانند و این امربرپایه‌ی توافق‌نامه سال ۱۹۶۳ تحقق یافته است. این گونه شعارها، بازی با آتش است که به هرج و مرج و بی‌ثباتی در کشور می‌انجامد. همیشه درگیری میان مردم، بیگانگان را به سود می‌رساند. نگذارید ما به نقطه‌ای برسیم که از دسیسه‌های بیگانگان رنج ببریم.

معاون نخست وزیر مالزی افزود: اینگونه حرکت‌ها جرایم بزرگی محسوب می‌شوند و مسوولین در برخورد با آنها هیچ مسامحه‌ای نخواهند کرد. این افراد دچار ورشکستگی روانی و سیاسی هستند که به دلیل عشق به قدرت، آلت دست عروسک‌گردانان پشت پرده شده‌اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^