حضور بانک های ایرانی در مالزی تسهیل می‌شود

توریست مالزی – قائم مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با مقام مالزیایی گفت: حضور بانک های ایرانی در مالزی مستلزم تسریع و تسهیل رسیدگی به تقاضاهای...
توریست مالزی – قائم مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با مقام مالزیایی گفت: حضور بانک های ایرانی در مالزی مستلزم تسریع و تسهیل رسیدگی به تقاضاهای آنهاست. کمیجانی در حاشیه نشست های شورای عالی و مجمع عمومی سالیانه «هیات خدمات مالی اسلامی» (آی.اف.اس.بی- IFSB)، با معاون رییس‌کل بانک مرکزی مالزی دیدار کرد.
اکبر کمیجانی گفت: برای توسعه روابط ۲ کشور ظرفیت‌های قابل توجه اقتصادی و تجاری وجود دارد که یکی از لوازم و عوامل اصلی تسهیل این امر، ایجاد روابط بانکی است. او از نهایی شدن پیش نویس تفاهمنامه همکاری بانکی بین این نهاد و بانک مرکزی مالزی خبر داد و افزود: این تفاهمنامه در آینده نزدیک به امضای رییسان بانک‌های مرکزی ۲ کشور می‌رسد.
در این نشست معاون بانک مرکزی مالزی نیز از ارتقای همکاری‌های بانکی ۲ کشور استقبال کرد و گفت: پس از امضای تفاهمنامه همکاری دوجانبه، به یقین زمینه حضور بانک‌های ایرانی در مالزی بیشتر فراهم می شود.
وی درباره شتاب بخشی به صدور مجوز فعالیت بانک‌های ایرانی قول همکاری داد.
جمهوری اسلامی ایران ریاست دوره ای هیات خدمات مالی اسلامی در سال ۲۰۱۷ میلادی را بر عهده دارد؛ بنابراین پانزدهمین نشست مجمع عمومی سالیانه و سی‌امین جلسه شورای عالی آن هفدهم فروردین‌ماه در کوالالامپور مالزی به ریاست قائم مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور مالزی برگزار شد. قرار است ماه دسامبر (آذر- دی ماه) نشست بعدی مجمع عمومی در کوالالامپور برگزار شود که میزبان دبیرخانه این نهاد است.
هیات خدمات مالی اسلامی در سال ۲۰۰۲ میلادی تاسیس شد و اکنون با ۱۸۸ عضو متشکل از ۷۰ مقام مقررات‌گذار و ناظر مالی، هشت سازمان بین‌المللی و ۱۱۰ نهاد مالی فعال در ۵۷ کشور دنیا، کارکرد و نقشی مشابه با کمیته نظارت بانکی بال، سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار و انجمن‌ بین‌المللی ناظران بیمه‌ای را در زمینه بانکداری، بازار سرمایه و بیمه اسلامی ایفا می‌کند.
ایبنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار − 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!