جلوگیری از برگزاری مراسم تاسوعای ایرانیان توسط پلیس مالزی

توریست مالزی ــ پلیس مالزی از برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا در کوالالامپور، جلوگیری کرد. پلیس با حضور در حسینیه‌ای در کوالالامپور، ضمن جلوگیری از برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا، از...
توریست مالزی ــ پلیس مالزی از برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا در کوالالامپور، جلوگیری کرد.

پلیس با حضور در حسینیه‌ای در کوالالامپور، ضمن جلوگیری از برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا، از خروج تعدادی از حاضرین در محل حسینیه به مدت چندین ساعت ممانعت کرد.
با حضور رایزن فرهنگی و کنسول سفارت ایران در کوالالامپور، اجازه خروج به افراد مزبور داده شد، اما مقرر شد برخی از آنان برای ادای توضیحات به مرکز دینی مالزی مراجعه کنند.

به گزارش سایت مالزی آزاد امروز (Free Malaysia Today) ماموران دپارتمان مذهبی اسلامی سلانگور (JAIS) برخی از افراد دستگیر شده را به مجتمع اسلامی Gombak بردند و به آنها گفتند که تحت قانون شریعت مالزی و مغایرات با فتوای ممنوعیت شیعه‌گرایی بازجویی می شوند. افراد یادشده در ساعت ۵ بامداد آزاد شدند، اما به آنها گفته شد که ممکن است به خاطر عملکردشان مجازات شوند.

فتوای یادشده در اغلب ایالت‌های مالزی صادر شده و در آن، آموزه‌های شیعه گمراه‌کننده و منحط اعلام شده است. از سوی دیگر، مجاهد یوسف راوا، وزیر امور اسلامی مالری، از عملکرد دپارتمان مذهبی اسلامی سلانگور دوری جست. در حالی که به مساجد سلانگور دستور داده شد تا وعظ‌های خود علیه شیعه‌گری سخنرانی کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

8 − هشت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!