خانواده دوتابعیتی‌های زندانی: آمریکا ویزای فرزندان مقا‌م‌های ایران را لغو کند

توریست مالزی – دو منبع مطلع نزدیک به خانواده‌های آمریکایی که در ایران زندانی هستند به شبکه «ان بی سی» گفته‌اند این خانواده‌ها در نامه‌ای از دولت دونالد ترامپ...
توریست مالزی – دو منبع مطلع نزدیک به خانواده‌های آمریکایی که در ایران زندانی هستند به شبکه «ان بی سی» گفته‌اند این خانواده‌ها در نامه‌ای از دولت دونالد ترامپ خواسته‌اند که ویزای فرزندان مقام‌های بلند‌پایه حکومت جمهوری اسلامی که در آمریکا حضور دارند را لغو کند. این منابع گفته‌اند، این خانواده‌ها منتظر اقدام کاخ سفید در این زمینه هستند.
به گزارش رادیو فردا، «ان بی سی» می‌گوید، هم اکنون چهار شهروند ایالات متحده و یک فرد دارای اقامت آمریکا در ایران زندانی هستند.
طبق این گزارش خانواده‌های این زندانیان فهرستی از فرزندان و بستگان مقام‌های بلند پایه جمهوری اسلامی را به دولت و قانونگذاران آمریکایی ارائه کرده اند. دوستان و خانواده‌های بازداشتی‌ها دوتابعیتی در ایران می‌گویند، موضوع ویزا برای فرزندان مقام‌های ایرانی می‌بایست به عنوان اهرم فشار در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.
یک مقام وزارت خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود در پاسخ به پرسشی در خصوص استفاده از لغو ویزای فرزندان مقام‌های ایرانی گفته است: ایالات متحده برای پایان دادن به حبس آمریکایی‌های بازداشتی به دنبال استفاده از تمام گزینه‌ها است و تا زمان حل این مسئله به فشار بر حکومت ایران ادامه می‌دهد. این مقام وزارت خارجه آمریکا حاضر نشده توضیح بیشتری در خصوص اقدامات خود در این زمینه ارائه کند.
شماری از قانونگذاران آمریکایی از جمله سناتور جمهوریخواه تد کروز و الیوت آنگل از درخواست خانواده های زندانیان دوتابعیتی برای لغو ویزای فرزندان مقا‌م‌های ایران حمایت می کنند. در همین زمینه، یک مقام دفتر الیوت آنگل، نماینده دموکرات از نیویورک، که انتظار می‌رود در مجلس نمایندگان آینده ریاست کمیته روابط خارجی را به عهده بگیرد، گفته است که او از هر اقدامی که به آزادی بازداشتی‌ها منجر شود حمایت می‌کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!