خروج شرکت‌های خارجی از مالزی

مصطفی محمد، وزیر صنعت و تجارت مالزی اعلام کرد که 40 شرکت خارجی در 4 سال گذشته فعالیت خود را به خارج از مالزی منتقل کرده اند.
توریست مالزی – مصطفی محمد، وزیر صنعت و تجارت مالزی اعلام کرد که ۴۰ شرکت خارجی در ۴ سال گذشته فعالیت خود را به خارج از مالزی منتقل کرده اند.

مصطفی محمد وزیر صنعت و تجارت مالزی طی سخنانی در مجلس نمایندگان یا خانه ملت این کشور افزود: این شرکت ها به طور عمده از سال ۲۰۱۳ تاکنون سرمایه های خود را از مالزی به کشورهای دیگر منتقل کرده اند.

مجلس مالزی شامل یک مجلس نمایندگان (Dewan Rakyat) یعنی «خانه ملت» و یک مجلس سنا یا (Dewan Negara) یعنی خانه کشور است . مجلس ۲۱۹ عضوی نمایندگان از طریق هیات های تک عضوی موکلانی انتخاب می‌شوند که اعضای آن برای حداکثر یک دوره ۵ ساله برگزیده شده‌اند.

وزیر صنعت و تجارت مالزی در عین حال گفت که اقدام این شرکت ها هیچ تاثیر منفی در جذب سرمایه گذاری با ارزش بالای مستقیم خارجی در این کشور نداشته است.

وی کاهش فروش و تقاضا و ضعف در فضای بازار را از علت های اصلی انتقال فعالیت این شرکت ها به خارج از مالزی دانست.

گزارش روز سه شنبه تارنمای فری مالزی تودی در این زمینه حاکی است که ، سایر فاکتورهای اعمال فشار بر توقف فعالیت شرکت های خارجی در مالزی شامل مواردی مانند، بروز نوآوری های جدید است که جایگزین کردن تکنولوژی ها و محصولات نوین را در عرصه رقابت ضروری می سازد. علاوه براین افزایش هزینه های تولید و کاهش عرضه مواد اولیه نیز از دیگر علل مهم در این زمینه است.

وزیر صنعت و تجارت مالزی همچنین گفت که طی سال های ۲۰۱۳ تاکنون، حدود یکهزار و ۵۹۸ سرمایه گذاری خارجی در بخش تولید به ارزش ۱۱۵.۹ میلیارد دلار در این کشور ثبت شده است.

وزیر مالزیایی تاکید کرد که برنامه های اقتصادی این کشور در پی حفظ و افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی با کیفیت بالا با وجود شرایط اقتصادی چالش برانگیز است.

به گفته وی، مالزی رتبه ۲۴ اقتصاد را در میان ۱۹۰ کشور جهان به خود اختصاص داده است.

منتقدان دولت مالزی می گویند، شرایط اقتصادی این کشور با توجه به اقتصاد جهانی (از سال ۲۰۱۳ تاکنون) با چالش های عمده ای مواجه بوده است. موضوعی که به طور عمده دولت آن را رد می کند.

منبع: ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 − هفده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^