خرید الماس ۳۰ میلیون دلاری برای بانوی اول مالزی

توریست مالزی- حدود ۳۰ میلیون دلار از اعتبارات دزدیده شده از صندوق سرمایه گذاری “۱MDB” مالزی به منظور خریداری جواهرات برای همسر نخست وزیر این کشور از جمله خرید یک...
توریست مالزی- حدود ۳۰ میلیون دلار از اعتبارات دزدیده شده از صندوق سرمایه گذاری “۱MDB” مالزی به منظور خریداری جواهرات برای همسر نخست وزیر این کشور از جمله خرید یک الماس ۲۲ قیراتی استفاده شده است. این موضوع در اسنادی که نزد وزارت دادگستری آمریکا طی یک شکایت مدنی ثبت شده، آمده است.


این اسناد که روز پنجشنبه گذشته در یک دادگاه منطقه‌ای در لس‌آنجلس آمریکا ثبت شدند به شکل مستقیم از نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی و روسماه منصور، همسر او نام نبردند اما اشاره کردند که جواهرات خریداری شده برای “همسر مقام شماره یک مالزی” بوده‌اند.

منابع دولتی آمریکا و مالزی تایید کردند که این به اصطلاح مقام شماره یک مالزی اشاره به نجیب رزاق دارد. طبق این اسناد که مربوط به یک شکایت به جریان افتاده در ژوئیه سال گذشته میلادی است گردنبند الماسی که برای همسر نجیب رزاق خریداری شده ۲۷.۳ میلیون دلار ارزش داشته است.

این اتهامات می‌توانند باعث حمله بیشتر رقبای سیاسی نجیب رزاق به او شوند چراکه مخالفان او شدیدا از سبک زندگی تجملاتی همسر وی انتقاد می‌کنند. همچنین این اتفاق در زمان حساسی برای رئیس‌جمهور مالزی که احتمالا برای اواخر سال جاری میلادی فراخوان انتخابات زودهنگام خواهد داد، افتاده است.

دفتر نخست وزیر مالزی روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: از بابت اسم بردن غیرضروری و بی‌فایده از برخی مسائل و افرادی که تنها مرتبط با مداخله‌ها و دخل و تصرف‌های سیاسی داخلی هستند، نگران است. وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد: مجموعا ۴.۵ میلیارد دلار در صندوق ۱MDB مورد سوءمدیریت قرار گرفته است. وزارت دادگستری آمریکا به دنبال تصرف حدود ۱.۷ میلیارد دلار از دارایی‌هایی است که از اعتبارات سوءاستفاده شده در این صندوق خریداری شده‌اند که از جمله آنها یک نقاشی پیکاسو داده شده به لئوناردو دی‌کاپریو،‌ هنرپیشه آمریکایی است.

منبع: ایسنا


پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^