دانشگاه مالزی شاهد استقبال پرشور دانشجویان از غرفه ایران

 توریست مالزی –  غرفه ایران در جشنواره فرهنگی زبان در دانشگاه یو پی ام مالزی مورد استقبال پرشور دانشجویان و استادان مالزیایی و خارجی قرار گرفت و از سوی رییس...
 توریست مالزی –  غرفه ایران در جشنواره فرهنگی زبان در دانشگاه یو پی ام مالزی مورد استقبال پرشور دانشجویان و استادان مالزیایی و خارجی قرار گرفت و از سوی رییس این دانشگاه نیز مورد تحسین و تشویق واقع شد.
به گزارش ایرنا، جشنواره فرهنگی زبان در دانشگاه یو پی ام مالزی برگزار شد که کرسی زبان فارسی هم با همراهی دانشجویان در جشنواره غرفه ای دایر کرده بود که درکنار آن تولیدات صنایع دستی کشورمان به معرض نمایش گذاشته شده بود .
هدف از این جشنواره آشنایی با فرهنگ و تمدن زبان هایی است که در این دانشگاه تدریس می شود و یادگیری زبان های خارجی بدون شناختن فرهنگی که مقوم و پایه این زبان هاست، امکانپذیر نیست. علاوه بر صنایع دستی ، با توجه به غنای فرهنگ ایرانی و اسلامی و تصاویری از طبیعت و جاذبه های گردشگری ایران در این جشنواره در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار گرفت.
زبان فارسی از سال گذشته با همت مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه یو پی ام مالزی تدریس می شود و اکنون بیش از ۹۰ نفر دانشجو دارد. براساس برنامه ریزی قرار است از شهریور ماه ۱۳۹۷ نیز در مقطع کارشناسی ارشد زبان فارسی نیز در این دانشگاه جذب دانشجو صورت گیرد.
اکنون دکتر ناصرقلی سارلی از دانشگاه خوارزمی ازجانب وزارت علوم تحقیقات و فناوری تصدی کرسی زبان فارسی و مطالعات ایران را در دانشگاه یو پی ام مالزی برعهده دارد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

10 − سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!