درخشش صنایع دستی ایران در نمایشگاه مالزی

توریست مالزی – آثار هنری و صنایع دستی کشورمان در پنجمین نمایشگاه بین المللی فرهنگی _ هنری جهان اسلام در مالزی تحسین همگان را برانگیخت. به گزارش خبرگزاری صدا...
توریست مالزی – آثار هنری و صنایع دستی کشورمان در پنجمین نمایشگاه بین المللی فرهنگی _ هنری جهان اسلام در مالزی تحسین همگان را برانگیخت.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ آثار هنری و صنایع دستی کشورمان در پنجمین نمایشگاه بین المللی فرهنگی _ هنری جهان اسلام در مالزی تحسین معاون نخست وزیر این کشور را برانگیخت.
خانم «وان عزیزه اسماعیل» در بازدید از این نمایشگاه هنر هنرمندان ایرانی را مقابل لنز دوربین ها با تحسین بانوی فرش باف کشورمان ستود.
غرفه های هنرمندان ایرانی در میان صدها غرفه از ۱۵ کشور جهان در پنجمین نمایشگاه فرهنگی – هنری با درخشش آثار اصیل و بدیع ، کانون توجه بازدیدکنندگان در این کشور چند نژادی شده است.
ده هنرمندایرانی در بخش های مینا و ملیله اصفهان ، فرش و گلیم کرمان ، خوشنویسی و نقاشی – خط ، زیورآلات بلورین با الهام از اماکن مذهبی و ارائه موسیقی زیبای سنتی در چندین غرفه هنر فاخر کشورمان را به تماشا گذاشته اند.
«علی محمد سابقی» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در پوتراجایا گفت: استقبال چشمگیر از این نمایشگاه ، زمینه جذب گردشگران مالایی ، هندی ، چینی و سایر ملیت های مقیم کشور چند نژادی مالزی به ایران را با توجه به جلب نظر بازدیدکنندگان از هنرهای فاخر و چشم نواز کشورمان ، فراهم خواهد کرد.
وی افزود: در این نمایشگاه ۱۵ کشور اسلامی از جمله ترکیه ، اندونزی ، مراکش ، بنگلادش شرکت کرده اند.
پنجمین نمایشگاه فرهنگی – هنری جهان اسلام در مالزی با هدف آشنایی و انسجام بیشتر کشورهای اسلامی با تنوع فرهنگ و هنر جهان اسلام به مدت چهار روز در پایتخت سیاسی – اداری مالزی ، پوتراجایا در حال برگزاری است.
شات لیست
۱- مسلم سقا هنرمند خوشنویس
۲- تصویربردار تلویزیون مالزی
۳- میترا رضوی هنرمند فرشباف
۴- شهروند مالایی
۵- فرهاد حافظ هنرمند میناکار
۶- ملیحه حقیقی مبتکر زیورآلات آینه ای
۷- علی محمد سابقی رایزن فرهنگی کشورمان در مالزی

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 + نه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!