درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره فیلم مالزی

دوئت، دختر و خشم و هیاهو سه فیلم از آثار سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی انجمن فیلمسازان حرفه‌ای مالزی 2017 خوش درخشیدند.
توریست مالزی – دوئت، دختر و خشم و هیاهو سه فیلم از آثار سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی انجمن فیلمسازان حرفه‌ای مالزی ۲۰۱۷ خوش درخشیدند.

این جشنواره از روز گذشته در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های سازمان ملی توسعه تجارت کوالالامپور (ماترید) در دو بخش داخلی و بین المللی در حال برگزاری است و امروز به کار خود ادامه می دهد.

روز گذشته برندگان فیلم های بخش داخلی معرفی شدند و امروز فهرست فیلم سازان برتر در حوزه بین الملل معرفی شدند.

فیلم های دختر، دوئت و خشم و هیاهو در این جشنواره نامزد دریافت جایزه شده بودند که در مجموع سه جایزه به دو فیلم دختر و دوئت تعلق گرفت.

‘دختر’ فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی و نویسندگی مهران کاشانی محصول سال ۱۳۹۴ است که در این جشنواره به قضاوت داوران گذاشته شد.

‘دختر’ کاندیدای دریافت ۱۱ جایزه در این جشنواره شده بود.

‘ماهور دانش’ بازیگر فیلم دختر، جایزه بازیگر فیلم اول بخش بین الملل این جشنواره را به خود اختصاص داد که میرکریمی به نیابت از وی جایزه را دریافت کرد.

فرهاد اصلانی هنرپیشه فیلم دختر نیز برگزیده بهترین بازیگر نقش اول مرد در بخش بین الملل جشنواره فیلم مالزی شد که سینا اصلانی از طرف وی جایزه اش را دریافت کرد.

فیلم دوئت نیز به عنوان پنجمین فیلم کوتاه نوید دانش با داستانی آرام، نگاه داوران در بخش بین الملل را به خود اختصاص داد .

محمدرضا شمس نیز از طرف نوید دانش کارگردان فیلم دوئت جایزه ویژه هیئت داوران را از جشنواره بین المللی فیلم مالزی دریافت کرد.

خشم و هیاهو نیز به کارگردانی و نویسندگی هومن سیدی و تهیه‌کنندگی سعید سعدی محصول سال ۱۳۹۴ مورد توجه هنر دوستان ایرانی قرار گرفت.

‘ لی’ یکی از برگزار کنندگان این جشنواره روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا در کوالالامپور گفت : این جشنواره هنری در روزهای چهارم تا ششم نوامبر(۱۳ تا ۱۵ آبان ماه) در کوالالامپور در حال برگزاری است.

وی افزود: این جشنواره دارای دو بخش داخلی و بین الملل است که عمده فیلم سازان شرکت کننده آن از کشورهای حوزه آسیا پاسفیک هستند. در بخش داخلی تمام فیلم سازان برتر ۷۱ جایزه در ۹ زیرمجموعه بهترین تهیه کننده، کارگردان، چهره پرداز، بدل کار، مدیر هنری و عکاس به دست آوردند.

به گفته وی، در بخش بین الملل فیلم سازان برتر جهان که آثار آنها در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ تولید و به این جشنواره ارائه شده برای به دست آوردن ۶۳ جایزه وهمچنین هشت جایزه ویژه هیات داوران با یکدیگر رقابت می کنند.

کارگاه های هنری آموزشی ، نمایشگاهی و همچنین کارگاه بدل کاری سینمایی در حاشیه این جشنواره برپاست.

منبع: ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^