درخشش چشمگیر تنیسور مالزیایی با مربی ایرانی

توریست مالزی – کریستین دیدیر چین، تنیسور جوان مالزیایی با مربی ایرانی خود به صدر جدول رده بندی ملی تنیس مالزی صعود کرد. به گزارش نیوزاستریت تایمز، کریستین ۱۹...
توریست مالزی – کریستین دیدیر چین، تنیسور جوان مالزیایی با مربی ایرانی خود به صدر جدول رده بندی ملی تنیس مالزی صعود کرد.

به گزارش نیوزاستریت تایمز، کریستین ۱۹ ساله که از ماه آگوست امسال با سعید افضلی راد، مربی ایرانی خود تمرین می کند، اکنون در رقابت‌های سینگل و دو نفره به صدر جدول رده بندی صعود کرده است. وی با درخشش در مسابقات ملی به فینال لیگ رسید.

کریستین در مرحله یک چهارم نهایی آنتونی سوزانتو، بازیکن اندونزیایی جام دیویس را با نتیجه ۶-۱و ۶-۰ مغلوب کرد و در مرحله یک چهارم نهایی، شمیرول شهریل آدام داس تنیس باز مالزیایی و تنیسور برتر سال ۲۰۱۹ مالزی را ۶-۴ و ۴-۲ در نیمه نهایی شکست داد. شمیرول پیش از پایان بازی به دلیل مصدومیت از ادامه بازی خودداری کرد. کریستین اما در فینال به دیوید آگونگ سوزانتو، تنیسور اندونزیایی باخت و در مقام دوم قرار گرفت.

پدر کریستین که مدیر برنامه‌های او نیز به شمار می رود، از پیشرفت او در رقابت های تنیس خشنود است. وی گفت: کریستین با راهنمایی‌های مربی جدیدش سعید، پیشرفت خوبی داشته است. استراتژی او از بازی دفاعی به بازی تهاجمی تغییر یافته و همچنین با بازگشت به بک هند دو دست راحت تر بازی می‌کند.او چندی پیش برای تهاجمی کردن بازی خود، به بک هند تک دست روی آورد، اما نتیجه دلخواه را نگرفت. اکنون اعتماد به نفس او نیز افزایش یافته و بسیار مثبت تر است. هدف این است که او را برای مسابقات در سطح بین المللی آماده تر کند.

وی افزود: تقریباً در طول ۶ ماه گذشته مبلغ RM30،۰۰۰ برای تقویت بازی کریستین هزینه کرده اند.

کریستین امیدوار است امسال اگر بتواند بودجه لازم برای رقابت در مسابقات بین المللی بیشتری را بدست آورد ، به جمع ۵۰۰ نفر برتر دنیا در رقابت های انفرادی و ۳۰۰ برتر برای دوبل بپیوندد.

گفتنی است که در رده بندی تنیس مردان آسیا، سه تنیسور ایرانی، کسری رحمانی، امیرعلی قوام و آرتین نظری در رده‌های دوم، سوم و پنجم قرار دارند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده − هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!