درخشش دانش‌آموزان ایرانی در مسابقات جهانی UCMAS مالزی

توریست مالزی – دانش‌آموزان ایرانی برای نخستین بار در مسابقات جهانی UCMAS ۲۰۱۷ در مالزی توانستند چندین مقام برتر را در همه رده‌های سنی به خود اختصاص دهند. مسابقات جهانی چرتکه ...
توریست مالزی – دانش‌آموزان ایرانی برای نخستین بار در مسابقات جهانی UCMAS ۲۰۱۷ در مالزی توانستند چندین مقام برتر را در همه رده‌های سنی به خود اختصاص دهند.

مسابقات جهانی چرتکه  و ریاضی ذهنی  UCMAS ۲۰۱۷ برای دانش آموزان ۴تا ۱۷ساله در کشور مالزی در روزهای ۱۰ و ۱۱ دسامبر (۱۹ و ۲۰ آذر) با حضور ۵۰۰ شرکت کننده از ۴۱ کشور برگزار شد.

حضور در این دوره از مسابقات، در شمار اولین تجربه‌های دانش آموزان ایرانی در این رقابت ها  بوده است. دانش آموزان ایرانی در سال گذشته در همین مسابقات که در دوبی برگزار شد نیز درخشیدند.

نوآموزان ایرانی موفق شدند بیش از ۳۰ مقام اول و دوم و سوم را در این دوره کسب کنند.

این رشته برای نخستین بار در آمریکا ابداع شده و کشورهایی مانند چین ، هند، مالزی و روسیه نیز بیش از ۱۰ سال است که کودکان خود را با این شیوه آموزش می دهند تا مفاهیم ریاضی را به طور کاربردی و عینی در جوامع خود گسترش دهند.

گفتنی است که دانش آموزان ایرانی برخلاف سایر کشورها، توسط نهادهای دولتی ایران به این مسابقات اعزام نشدند، بلکه هر یک از آنان به هزینه خود و بدون سرپرستی هیچیک از نمایندگان نهادهای آموزشی ایران در این مسابقات شرکت کردند. از همین رو، حتی اطلاعات دقیقی در باره مقام های کسب شده توسط آنان وجود ندارد و فقط برخی از همراهان این دانش آموزان اطلاعات ناکاملی را در باره موفقیت های دانش آموزان استان خود در اختیار خبرگزاری ها قرار داده اند.

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!