دستگیری ۴ تبعه خارجی در مالزی به اتهام همکاری با گروه‌های تروریستی

توریست مالزی – پلیس مالزی از دستگیری ۴ تبعه خارجی در این کشور به اتهام مشارکت در فعالیت‌های تروریستی و ارتباط با گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی خبر داده‌ است....
توریست مالزی – پلیس مالزی از دستگیری ۴ تبعه خارجی در این کشور به اتهام مشارکت در فعالیت‌های تروریستی و ارتباط با گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی خبر داده‌ است.
به گزارش فارس، پلیس مالزی اعلام کرد، چهار تبعه خارجی به اتهام مشارکت در فعالیت‌های تروریستی در این کشور بازداشت شده‌اند.
بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، بازپرس ویژه این پرونده گفته است، دو نفر از بازداشت‌شدگان در مالزی متهم به حمایت از شبه‌نظامیان «ارتش آزاد روهینگیای آراکان» در میانمار هستند؛ گروهی که مسؤولیت حملات تروریستی سال ۲۰۱۶ میلادی در اندونزی را عهده گرفته بود. یکی دیگر از مظنونین بازداشت شده، فردی استکه اخیرا با انتشار ویدئویی در شبکه‌های مجازی، «شیخ حسینه» نخست‌وزیر بنگلادش را تهدید به مرگ کرده بود. نفر چهارمی که در مالزی دستگیر شده نیز به دلیل ارتباط با شاخه‌های گروه تروریستی داعش در فیلیپین بازداشت شده است. این فرد همچنین مظنون به مشارکت در فعالیت‌های آدم‌ربایی در جنوب فیلیپین است.
از زمان وقوع حملات تروریستی و مجموعه بمب‌گذاری‌ها در جاکارتا پایتخت اندونزی در ماه ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی، کشور مالزی که در همسایگی اندونزی است، در حالت آماده باش کامل برای مقابله با حملات تروریستی احتمالی بوده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!