دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران در مالزی گشوده شد

دفتر یادبود شهدای حوادث تروریستی در تهران روز جمعه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور پایتخت مالزی گشوده شد.
توریست مالزی – دفتر یادبود شهدای حوادث تروریستی در تهران روز جمعه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور پایتخت مالزی گشوده شد.

دیپلمات های خارجی مقیم کوالالامپور و مقامات مالزی با حضور در سفارت کشورمان ضمن نگارش جملاتی درباره این حملات تروریستی غیرانسانی نسبت به شهدای آن ادای احترام کردند.

تاکنون مقاماتی از مالزی و دیپلمات های کشورهای مختلف به منظور ادای احترام به شهدای این حادثه و ابراز همدردی با دولت و ملت ایران در سفارت کشورمان در کوالالامپور حضور یافته اند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی به دنبال حملات تروریستی تهران که منجر به شهادت ۱۷ نفر از هموطنان شد، اقدام به گشایش دفتر یادبود کرد.

در دو حمله تروریستی جداگانه روز چهارشنبه ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، ۱۷ نفر شهید و ده ها نفر مجروح شدند.

به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران پلیس حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. سه مهاجم به ساختمان مجلس نیز در جریان درگیریها به هلاکت رسیدند.

وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویست ها اعلام کرد: تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند ۵ نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند.

گروهک تروریستی داعش مسئولیت حمله به ساختمان مجلس و حرم امام(ره) را بر عهده گرفته است.

مراسم تشییع پیکر شهدای این حملات تروریستی امروز جمعه در تهران برگزار می شود.

منبع: ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^