دولت از امسال صندلی ماشین کودکان را اجباری کرد + فیلم

توریست مالزی – صندلی های ماشین کودک: چرا به آنها احتیاج داریم؟ به گزارش استار مالزی، نزدیک به ۱۳۰ کودک زیر ۱۱ سال در سال ۲۰۱۸ در نتیجه حوادث...
توریست مالزی – صندلی های ماشین کودک: چرا به آنها احتیاج داریم؟

به گزارش استار مالزی، نزدیک به ۱۳۰ کودک زیر ۱۱ سال در سال ۲۰۱۸ در نتیجه حوادث جاده ای کشته شدند.

دولت از امسال صندلی های اتومبیل های کودکان را اجباری کرده است.

بسیاری از والدین تصور می کنند که اگر کودک خود را در خودرو در آغوش بگیرند می توانند بیشتر مراقب او باشند و از خطرات احتمالی جلوگیری کنند. اما تحقیقات نشان داده که بسیاری از کودکان به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در تصادفات جان خود را از دست می دهند.

همه‌ساله در اروپا ۶۰ هزار کودک در سوانح رانندگی مجروح و ۷۵۰ نفر کشته می‌شوند. در بیشتر موارد نیز دلیل زخمی یا کشته شدن کودکان استفاده نکردن از کمربند ایمنی یا صندلی متناسب با وزن و سن آنهاست.

در یک تصادف احتمال پرت شدن کودکان از صندلی عقب به سمت شیشه در مقایسه با افراد بزرگسال ۶ تا ۷ برابر است و حتی اگر کودکان پرت نشوند احتمال گیر کردن آنها بین دو صندلی بسیار زیاد است. صندلی اتومبیل مخصوص کودکان این امکان را فراهم می‌آورد که در موقع ترمز شدید احتمال صدمه دیدن کودکان به حداقل برسد.

نتایج مطالعه نشان میدهد که این صندلی ها خطر آسیبهای وخیم را ۷۸ درصد و خطر آسیبهای جزئی را ۷۵ در صد می کاهند . آنها نتیجه می گیرند که نشاندن بچه های زیرچهار سال در صندلی مخصوص کودک که بر روی صندلی عقب اتومبیل فیکس شده است باید بصورت قانونی اجباری درآید.

برای بچه ها استفاده از این صندلی ها بسیار مفید تر از بستن کمربند های معمولی است . اگر شما هم کودک زیر ۴ سال دارید به فکر تهیه یک صندلی ماشین خوب برای او باشید .

StarTV برای درک اهمیت این صندلی ها با یک مشاور ایمنی در زمینه امنیت شغلی کودک گفتگو می کند. 

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!