دیدار ابتکار و ماهاتیر محمد در مالزی

توریست مالزی – دفتر نخست وزیری مالزی اعلام کرد ماهاتیر محمد با معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده دیدار و پیام حسن روحانی را دریافت کرده...
توریست مالزی – دفتر نخست وزیری مالزی اعلام کرد ماهاتیر محمد با معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده دیدار و پیام حسن روحانی را دریافت کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری مالزیا دایجست، دفتر ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که وی روز سه‌شنبه میزبان معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده در پردانا پوترا ساختمان نخست وزیری بوده است. در این دیدار که ۴۰ دقیقه به طول انجامیده، معصومه ابتکار پیام حسن روحانی رئیس جمهور کشورش را به ماهاتیر محمد منتقل کرده است.
دفتر نخست وزیری مالزی همچنین اعلام کرد: دیدار با معصومه ابتکار موجب تقویت روابط میان سران دو کشور، به‌ویژه پس از انتخاب دکتر ماهاتیر به عنوان هفتمین نخست وزیر (مالزی) خواهد شد. در این دیدار علاوه‌براین، وزیر امورخارجه و وزیر امور زنان، خانواده و توسعه اجتماعی مالزی حضور داشته‌اند.
مالزی چهارمین شریک تجاری ایران در منطقه غرب آسیا است و تجارت میان دو کشور در سال گذشته  ارزشی بالغ بر ۱.۱ میلیادر دلار (۴.۵۲ بیلیون رینگیت) داشته که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶۱ درصد رشد داشته است. حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سال ۲۰۱۶ به مالزی سفر و با مقامات این کشور دیدار کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار + شش =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!