دیدار هنرمندان کشورمان با رایزن فرهنگی ایران در مالزی

توریست مالزی – جمعی از هنرمندان ایرانی شرکت‌کننده در نمایشگاه هنرهای تجسمی مالزی با علی‌محمد سابقی، رایزن فرهنگی ایران در مالزی دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ...
توریست مالزی – جمعی از هنرمندان ایرانی شرکت‌کننده در نمایشگاه هنرهای تجسمی مالزی با علی‌محمد سابقی، رایزن فرهنگی ایران در مالزی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جمعی از هنرمندان ایرانی شرکت‌کننده در نمایشگاه هنرهای تجسمی مالزی ضمن حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی با علی‌محمد سابقی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

محسن گلشیری، مدیر گروه هنری «مارت» و برگزارکننده نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی در مالزی، به معرفی گروه هنری مارت پرداخت و گفت: گروه هنری مارت در راستای تلاش جهت فراهم ساختن زمینه برای مبادلات هنری بین هنرمندان ایران و مالزی از چهار سال پیش با همکاری برخی از فعالان فرهنگی و هنری در مالزی تشکیل شده است و نسبت به ارتباط هنرمندان ایران و مالزی تلاش می‌کند.

وی افزود: تجربه برگزاری این نمایشگاه و حضور ۷۲ اثر از ۶۰ هنرمند ایرانی در مالزی زمینه لازم را برای تلاش‌های بیشتر این گروه هنری در راستای اهداف معرفی هنر و هنرمندان ایران ایجاد خواهد کرد.

خانم زهرا کمالی اقدم، مدیر گالری «مه و ماه» در ایران در سخنانی، برگزاری این رویداد هنری را از بهترین تجربیات خود در ساماندهی و برگزاری یک نمایشگاه هنری دانست و اظهار امیدواری کرد که با همکاری رایزنی فرهنگی ایران بتوان برنامه‌های مشابهی را در ماه‌های آینده در راستای تبادلات فرهنگی و هنری بین دو کشور برگزار کرد.

علی‌محمد سابقی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی در این دیدار، زبان هنر را بهترین ابزار برای تعاملات و شناخت ملت‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد بتوان با تلاش‌های هنرمندان ایرانی، فرهنگ غنی ایران اسلامی را هرچه بهتر به ملت‌های دیگر شناساند.

وی افزود: با تعاملات بیشتر هنرمندان و نهادهای خصوصی هنری با فعالان جهانی عرصه هنر، هنرمندان ما توانایی خود را بالا برده و تجربیات بیشتری کسب کنند تا بتوانند از تلاش‌های خود بهره بیشتری ببرند و با گره زدن هنر و فرهنگ غنی و متنوع سرزمین ایران با بازار اقتصادی کلان این حوزه، تحرک و پویایی سریعتری به صنعت فرهنگ و هنر ایران بدهند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 + 12 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!