راه حل جالب یوتیوب برای مبارزه با «تئوری توطئه»

توریست مالزی – یوتیوب مثل بسیاری از پلتفرم های ویدئویی دیگر در سراسر جهان پر شده از ویدئوهایی که به موضوع تئوری توطئه می پردازند. این نوع ویدئوها اغلب...
توریست مالزی – یوتیوب مثل بسیاری از پلتفرم های ویدئویی دیگر در سراسر جهان پر شده از ویدئوهایی که به موضوع تئوری توطئه می پردازند. این نوع ویدئوها اغلب در تلاشند از مسائل مهم جهان رمزگشایی کنند. با این وجود گاهی ویدئوهای مذکور، ماهیتی خطرناک پیدا می کنند.
به گزارش انتخاب، ماجرای تئوری توطئه از مدت ها پیش در اذهان عمومی جا گرفته است و بسیاری از افراد هر نوع اتفاق طبیعی و غیر طبیعی را به عوامل پشت پرده نسبت می دهند. اگرچه بسیاری از مطالب این حوزه بی خطر یا کم خطرند اما گاهی برخی از این مطالب جنبه خطرناک پیدا می کنند.
بر همین اساس است که یوتیوب اعلام کرده است که محتوای مرتبط با تئوری توطئه را از بخش پیشنهادات خود حذف می کند اما به طور کامل حذفشان نمی کند. هدف از این کار احترام به آزادی بیان و همزمان کاهش ترویج خرافه و شکاکیت مخاطبان است.
نمونه هایی از فیلم هایی که یوتیوب امیدوار است موفق به کاهش ترویج آن ها شود شامل مواردی است که ادعا می کنند زمین صاف است یا درمان بیماری های خطرناک بدون واکسن و دارو امکان پذیر است.
یوتیوب در پست وبلاگی خود اعلام کرد: “ما فکر می کنیم که این تغییرات بسیار مثبت خواهند بود چرا که ما توازن میان یک پلت فرم برای گفتار آزاد و مسئولیت ما به کاربران را حفظ کردیم. ”
مدت هاست که یوتیوب تلاش می کند با اصلاح الگوریتم های خود نرخ مشکلاتی اینچنینی را کاهش دهد و محدود کردن ویدئوهای تئوری توطئه نیز یک تلاش بسیار مثبت است که می تواند فعالیت های کاربران افراطی اینترنت را به مسیری بهتر هدایت کند.اساسا، یوتیوب، که متعلق به شرکت گوگل است، فکر می کند که به جای حذف ویدئوها و تشنه نگه داشتن مخاطبان بهترین راه حل کاهش دسترسی این نوع ویدئوها برای مخاطبان است.
نمونه هایی از فیلم هایی که یوتیوب امیدوار است کنترل کند موارد مرتبط با صاف بودن زمین، مسائل پزشکی و ماجراهایی سیاسی مثل ۱۱ سپتامبر است. بسیاری از این فیلمها مرزهای دستورالعمل های یوتیوب را نقض نمی کنند، اما در نوع خود چندان مفید و متناسب با واقعیت نیستند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

12 − دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!