رسانه استرالیایی: امنیت گردشگری در ایران همانند استرالیاست

توریست مالزی – یک رسانه استرالیایی با انتشار گزارشی در مورد وضع گردشگری ایران، نوشت: هنگامی که صحبت از امنیت سفر به میان می آید، ایران به اندازه استرالیا...
توریست مالزی – یک رسانه استرالیایی با انتشار گزارشی در مورد وضع گردشگری ایران، نوشت: هنگامی که صحبت از امنیت سفر به میان می آید، ایران به اندازه استرالیا امن است.
به گزارش ایرنا، شبکه ۹ تلویزیون استرالیا در این زمینه افزود: دو مؤسسه بین‌المللی «کنترل ریسکس» و «اینترنشنال SOS» در ارزیابی خود برای سال ۲۰۱۹، ایران را جزو امن‌ترین کشورهای جهان برای گردشگران معرفی کردند. این رسانه استرالیایی در گزارش خود تأکید کرده است: امنیت ایران طبق گزارش این نهادهای بین المللی همسطح استرالیا، آمریکا، کانادا، چین و کشورهای اروپایی ارزیابی شده است.
نگارنده این گزارش آورده است: شاخص های امنیت در مورد گردشگران مانند میزان پایین خشونت های نژادی، فرقه ای یا سیاسی یا ناآرامی های مدنی غیر معمول در این بررسی مورد توجه قرار گرفته است. گردشگران هنگام سفر، امنیت دیگر کشورها را از نظر اجتماعی و سیاسی و یا احتمال بروز آشوب ها در نظر می گیرند و امنیت ایران از این نظر مانند استرالیا و آمریکا برآورد شده است.
این رسانه گزارش داد: تهدیدات تروریستی نیز از دیگر معیارهای گردشگران برای سفر به یک کشور است که ایران در این شاخص نیز مورد بررسی قرار گرفته است. بنا به این گزارش، ایران در منطقه خاورمیانه واقع است اما تنها تعداد کمی از دیگر کشورهای خاورمیانه مانند کویت و قطر در سطح خطرهای امنیتی «پایین» ارزیابی شده اند و این درحالی است که کشورهای دیگر مانند عربستان با امنیت متوسط و برخی دیگر مانند پاکستان، عراق، افغانستان و بسیاری از کشورهای آفریقایی در رده کشورهای کاملاً «خطرناک» برای گردشگران معرفی شده اند.
این رسانه استرالیایی افزود: علاوه بر امنیت، ارائه خدمات امنیتی و اورژانسی مؤثر و بهره گیری از زیرساخت ها مانند حمل ونقل سریع و آسان و امن برای گردشگران نیز از عوامل دیگر انتخاب یک کشور برای سفر محسوب می شود. این در حالی است که ایران در طول سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ درگیر جنگ عراق علیه این کشور بود.
ایران به عنوان کشوری چهار فصل با انبوه جاذبه های طبیعی و تاریخی، همواره مورد توجه گردشگران خارجی بوده است. «محمد خیاطیان» معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان نیز پیش تر گزارش داده بود که در نیمه نخست سال جاری، بیش از شش میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کردند که این رقم رشد ۵۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده − سیزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!