ساختمان جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی افتتاح شد

توریست مالزی – ساختمان جدید ‘کنفدراسیون فوتبال آسیا’ در ‘کوالالامپور’ پایتخت مالزی به طور رسمی و در آئین ویژه ای با حضور ‘شیخ سلمان’ رئیس ‘ای اف سی’ و...
توریست مالزی – ساختمان جدید ‘کنفدراسیون فوتبال آسیا’ در ‘کوالالامپور’ پایتخت مالزی به طور رسمی و در آئین ویژه ای با حضور ‘شیخ سلمان’ رئیس ‘ای اف سی’ و ‘جیانی اینفانتینو’ رئیس ‘فدراسیون جهانی فوتبال’ (فیفا) افتتاح شد.
به گزارش ایرنا، در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید ای اف سی ، علاوه بر اعضای هیات اجرایی این کنفدراسیون، نمایندگانی از ۴۵ اتحادیه فوتبال کشورهای آسیایی حضور داشتند.
شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در این مراسم ضمن قدردانی از دولت مالزی و ‘فیفا’ برای پیگیری افتتاح این مرکز جدید گفت: این ساختمان براساس برنامه چشم انداز ای اف سی به منظور توسعه کمی و کیفی فوتبال در آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.
اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال نیز در این مراسم گفت: ساختمان جدید مدرن است و ای اف سی با بهره گیری از این مرکز مدرن و پیشرفته کاملا می تواند بر برنامه های توسعه ای آینده تمرکز داشته باشد.
ساختمان جدید ای اف سی در وسعت ۲۰۰ هزار فوت مربع در کوالالامپور شامل زمین فوتبال با چمن مصنوعی ، ورزشگاه، استخر توانبخشی، تجهیزات نوین ورزشی، پنج سالن اجتماعات و همچنین یک سالن ۱۸۲ متری برای برگزاری کنفرانس ها، سمینارها و کارگاه های آموزشی است.
کنفدارسیون آسیا (ای اف سی) از سال ۱۹۶۵ تاکنون در مالزی مستقر است . در آن سال دبیرکلی ای اف سی از هنگ کنگ به ‘پنانگ’ مالزی انتقال یافت. ای اف سی یا نهاد مدیریتی- اجرایی فوتبال آسیا در سال ۱۹۵۴ برای نخستین بار در مانیل فیلیپین در حاشیه دومین دوره بازی‌های آسیایی تشکیل شد. مدتها بعد از این تاریخ ، زمانیکه اتحادیه فوتبال مالزی در سال ۱۹۷۸ تشکیل شد و این کشور در آستانه ایجاد شورای المپیک بود، کنگره ای اف سی تصمیم گرفت محل این کنفدراسیون پس از سه دهه از سال ۱۹۹۴ از پنانگ به کوالالامپور پایتخت مالزی در جنوب شرق آسیا انتقال یابد.
چند سال بعد در دوره ریاست ‘سلطان احمد شاه’ بر ای اف سی، این سازمان توانست با موافقت دولت مالزی، سایت جدیدش را درسال ۱۹۹۷ در جنوب کوالالامپور که دیگر به یک کلان شهر تبدیل شده بود، در به وسعت ۵ هکتار بنا کند. در طول دو دهه گذشته، کنفدراسیون آسیا به یک مرکز برای توسعه کمی و کیفی اتحادیه ها و انجمن های فوتبال درسراسر آسیا تبدیل شده است.
کنفدارسیون آسیا دو سال پیش در سال ۲۰۱۶، برنامه چشم انداز فعالیت های خود را معرفی کرد که براساس آن وضعیت حرکت تیم های آسیایی، بازیکنان، مقامات و داوران در صنعت توسعه فوتبال آسیا مشخص شده و نقطه عطف آن تاکید بیشتر بر پیشرفت های فنی و توسعه اتحادیه های عضو و نیاز به گسترش محدوده دفتر مرکزی ای اف سی در مالزی است.
طبق گزارش ای اف سی ، ساختمان جدید که مراحل ساخت آن در نوامبر سال گذشته به اتمام رسید، مرکزی مدرن با فناوری پیشرفته برای پیشبرد اقدامات اجرایی و آموزشی و پیگیری برنامه های نوآورانه در حوزه فوتبال است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سیزده + شش =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!